Kłajpeda: Minister Prowincjalny na budowie

9 lipca 2014 | autor: o. Admin
Kłajpeda: Minister Prowincjalny na budowie
Z Życia Prowincji
2

Podczas swej lipcowej wizyty na Litwie Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski odwiedził braci pracujących w Kłajpedzie i zapoznał się ze stanem prac budowlanych kościoła i klasztoru.

W gorące przedpołudnie 5 lipca 2014 r. o. Jan spotkał się z franciszkanami, którzy mieszkają w Kłajpedzie w bloku przy ul. Debreceno. Mieszkanie w bloku wynika z faktu, iż w Kłajpedzie nie ma jeszcze franciszkańskiego klasztoru – bracia przybyli tu dopiero w 2005 r. Przy obecnej kaplicy parafialnej powstaje jednak powoli kościół i budynki klasztorne. O. Prowincjał wraz z gwardianem o. Stanisławem Szwajkowskim spotkali się z dyrektorem firmy „Aldasta” odpowiedzialnej za prace budowlane – Algimantasem Daugėla. Na miejscu mogli zapoznać się z obecnym stanem prac, obejrzeli wylane fundamenty, a także omówili kwestie finansowe (Litwa od początku nowego roku przyjmuje euro).

Pan Algimantas Daugėla wyraził swoją radość z faktu, że może współpracować z franciszkanami. I rzeczywiście dotychczasowa współpraca układała się wzorowo.

Strona franciszkańskiej parafii św. Brunona w Kłajpedzie

Franciszkanie na Litwie

Franciszkańska telewizja internetowa PranciškonaiTV


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

2 Comments

  1. Pingback: Franciszkanie TV » Minister Prowincjalny w Kłajpedzie 5 VII 2014

  2. Pingback: Franciszkanie TV » Nowości w Kłajpedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: