Watykan: abp Celli o społecznościowym komunikowaniu

10 lipca 2014 | autor: o. Admin
Watykan: abp Celli o społecznościowym komunikowaniu
Z Życia Kościoła
0

„Kościół na pewno nie może pozbawić się tradycyjnych mediów, czyli radia, telewizji i prasy” – uważa przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

„Stolica Apostolska nie może zamknąć tej drogi komunikacji – przekonuje abp Claudio Maria Celli w wywiadzie dla L’Osservatore Romano. – Nie znaczy to jednak, że nie czuje silnej potrzeby, wręcz obowiązku, aby być obecną również w kontekście nowych technologii”.

Papieskie serwisy społecznościowe zajmują pierwsze miejsca w statystykach. „Oczekuje się, że liczby te będą nadal rosnąć – mówi szef watykańskiej dykasterii ds. mediów. – Wciąż bowiem szukamy nowych sposobów ukazywania nauczania papieskiego w rzeczywistości wirtualnej, w której można spotkać każdego człowieka”. Hierarcha przedstawił Franciszkowi nową edycję aplikacji „The Pope app”. Jest ona „narzędziem skuteczniejszym i bogatszym od poprzednich – zapewnia abp Celli – Daje to możliwość prostego i szybkiego dostępu do wszystkich homilii Papieża, wszystkich jego przesłań, a nawet materiałów filmowych, które go dotyczą. Jednocześnie pozwala śledzić papieskie ceremonie i wszystkie wystąpienia publiczne, w tym oczywiście środową audiencję ogólną, za pośrednictwem smartfonu i tabletu”.

dg/rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: