Z misją… na bulwarach Tybru

10 lipca 2014 | autor: o. Admin
Z misją… na bulwarach Tybru
Franciszkański świat
0

W bieżącym roku, po raz pierwszy, sprowokowani zaproszeniem papieża Franciszka, aby „wyjść” i wyruszyć jako Kościół i jako franciszkanie w obszary, gdzie ludzie żyją i wzrastają, Franciszkańskie Centrum Misyjne – ONLUS, dzieło CIMP, otrzymało gratisowo stoisko wśród namiotów rozstawionych na bulwarach Tybru, gdzie w okresie letnim przewija się ponad dwa miliony turystów i rzymian.

Już od dwóch miesięcy franciszkanie, którzy przebywają na tym stanowisku, doświadczają konkretnie wymiaru „bycia z ludźmi”. To świadectwo/obecność, która zbliża lud Boży do Kościoła, w momentach szczególnych codziennego życia, jakim jest relaks, czas wolny, wakacje.
Każdego wieczoru spotykają się z przechodniami, rozmawiają i opowiadają o działaniach misyjnych franciszkańskich, konwentualnych w 40 krajach świata. Czynią to za pomocą plakatów, ulotek, filmów wideo oraz rozmów indywidualnych. Doświadczenie to jest ponadto realizacją tego, o czym poucza nas papież Franciszek, zachęcając do „czynienia ewangelizacji” w sposób konkretny, życiowy, a nie jako element zabiegów ideologicznych, które zamykają nas w naszych własnych przestrzeniach.
Stoisko przyozdobione jest dwoma wielkim plakatami – św. Franciszka, z napisem „Idźcie przez świat i głoście Ewangelię…. w radości” i papieża Franciszka, z napisem: „Nie dajmy się okraść z nadziei i siły misyjnej”. Uwagę zwiedzających przykuwają także balony z podobiznami św. Maksymiliana i św. Klary.
Każdy z odwiedzających stoisko otrzymuje ołówek i kartkę z napisem „Drogi Ojcze Święty Franciszku”, na której może napisać swoje przemyślenia na temat misji.
W niedzielę, o godz. 12.00, pod mostem Cestio, odprawiana jest msza święta. Po niej rozdaje się 100 obiadów dla ubogich i potrzebujących z okręgu historycznego centrum Rzymu.

fr. Paolo Fiasconaro
z Centrum Misyjnego CIMP

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*