Weekend powołaniowy w Ostródzie

16 lipca 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Weekend powołaniowy w Ostródzie
Z Życia Prowincji
0

W dniach 4-6 lipca br. odbył się wakacyjny franciszkański weekend powołaniowy. Pierwotnie miał on się odbyć w Szczecinie, jednak z racji, że zgłosiły się na niego dwie osoby z miejscowości Elbląg i Olsztyn odbył się on w Ostródzie w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej.

Był to czas zbliżenia się do Boga poprzez modlitwę brewiarzem( Jutrznią i Nieszporami), Msze Święte, adorację Jezusa Eucharystycznego, medytację Słowa Bożego, jak również katechezę, która dotyczyła znaków rozeznawania woli Bożej. Podczas tego weekendu sami przygotowywaliśmy sobie posiłki, co okazało się wspaniałą okazją na zapoznanie się między sobą. Poszliśmy również kilka razy na spacer nad pobliskie jeziora. Na ile to było możliwe oglądaliśmy również transmisje rozgrywek mundialowych. Podczas tego weekend chłopacy zobaczyli również kilkunastominutowy film, który został przygotowany z racji 200 kapituły generalnej naszego Zakonu.

Nasze spotkanie zakończyliśmy w niedzielę rano wspólną modlitwą poranną i Bożym błogosławieństwem.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje powołaniowe w czasie wakacyjnym

15-17 sierpnia – Gdynia (weekendowe)

20-24 sierpnia – Ostróda (tygodniowe)

29-31 sierpnia – Gniezno (weekendowe – szczególnie dla kandydatów do Zakonu)

A tych, którzy chcieliby wspólnie z Nami iść pieszo na Jasną Górę 28 lipca lub 4 sierpnia zapraszamy do grupy Franciszek – www.franciszek.elblag.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: