Kalwaria Pacławska: Pan daje ziarno wolności!

23 lipca 2014 | autor: o. Admin
Kalwaria Pacławska: Pan daje ziarno wolności!
Franciszkański świat
0

Piękne słońce towarzyszyło w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla rozpoczęciu 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które po raz kolejny zgromadziło rzesze młodzieży z całej Polski.

Biuro spotkanie rozpoczęło rejestrację o 8.30, a już czekały w kolejce zniecierpliwione osoby z różnych zakątków Polski. Kolejka była coraz dłuższa. Przyjeżdżały wciąż nowe autokary. Śmiechom i okrzykom radości na widok długo niewidzianych znajomych nie było końca! Pole namiotowe rozrastało się w szybkim tempie, co chwila przybywali następni, by zając najlepsze miejsce. Gdy już wszystko już było gotowe, nadszedł czas na posiłek i spacery po kalwaryjskim wzgórzu. Na polu namiotowym robiło się coraz bardziej tłoczno. Punktualnie o godz. 18.00 uczestnicy 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych skierowali się do kościoła, aby wziąć udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Piotr Stanisławczyk – wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów, która jest organizatorem spotkań.

Można było przyjechać na FSM, ale można było pojechać na inne zgrupowania daleko od Boga – stwierdził o. wikariusz w swojej żywej i obrazowej homilii.  Potrafię wybierać dobro i zło, mogę wybierać miejsca, w których jest zasiewane różne ziarno, ale mogę wybierać to, co zasiewam i to, czym nasiąkam – podkreślił o. Piotr. Jak przychodzimy tutaj, pada ziarno, Pan jest bardzo hojny w swoim zasiewie, podczas całego Spotkania. Mogę otrzymać Słowo, które może zmienić moje życie, które mogę później zanieść innym, stając się ewangelizatorem – stwierdził.

O. Piotr Stanisławczyk przedstawił także obecnym szczegółową analizę zasad chrześcijańskiego rozeznania, aby móc zrozumieć, jak dokonywać trafnych i wolnych wyborów. Prośmy Pana na rozpoczęcie tego FSM-u, – bo będziemy rozważali bardzo ważny temat, temat wolności – o światłe oczy, abyśmy mogli stawać tutaj w Jego świetle, dostrzegając, czy nasze dotychczasowe wybory były faktycznie wolnością, czy też zniewoleniem – powiedział o. Piotr. O to będę się także dla Was modlił – dodał.

 W trakcie Eucharystii miał miejsce także wzruszający moment otwarcia samego spotkania. Schola zaśpiewała po raz pierwszy hymn, a Szef Spotkania powiedział: 27 Franciszkańskie Spotkanie Młodych uważam oficjalnie za otwarte! Cieszyła szczególnie obecność wielu nowych osób, których tylko w sam wieczór otwarcia było już ponad 1000!

Po Eucharystii starym zwyczajem ruszyła procesja ku kaplicy św. Rafała. Od teraz trwać tam będzie nieustannie, aż do soboty, adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z uczestników może tam przyjść i spotkać żywego Boga.

Spotkanie trwa tylko i aż 6 dni. Prośmy Pana o owoce tego czasu łaski z zbawienia, aby jak najwięcej jego uczestników doświadczyło owoców autentycznej wolności, którą Chrystus daje tym, którzy Go szukają.

mg/red.

za: franciszkanie.pl

inne materiały i szczegółowe informacje na oficjalnym portalu FSM

 

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: