Weekend powołaniowy w Gdyni

19 sierpnia 2014 | autor: Asystent Powołaniowy
Weekend powołaniowy w Gdyni
Z Życia Prowincji
0

W dniach 15-17 sierpnia br. przy naszych franciszkańskim klasztorze w Gdyni odbył się kolejny wakacyjny weekend powołaniowy. Przyjechało czterech chłopaków: Kamil, Szymon, Artur i Piotr. Ten czas rozpoczęliśmy spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym, po którym udaliśmy się do kaplicy na chwilę modlitwy i katechezę. Następnie po kolacji i chwili na tzw. rekreacji udaliśmy się do kościoła na Eucharystię. Te dzień zakończyliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy o 7.30 modlitwami porannymi i Jutrznią w klasztornej kaplicy. A po śniadaniu i chwili na kawę i coś słodkiego, udaliśmy się na kolejną katechezę poruszającą temat znaków rozeznawania woli Bożej. Potem był czas na tzw. „pomoc w klasztorze”, czyli jakąś fizyczną pracę – tym razem otrzymaliśmy zadanie umycia okien w kuchni i klasztornej jadalni. Tak upłynął nam czas do obiadu, który zjedliśmy wraz ze wspólnotą klasztorną. Następnie do chwili na odpoczynek mieliśmy Mszę Św., a po niej spotkanie z ojcem Hilarym, który na co dzień pracuje w Afryce, a dokładnie w Kenii. Po spotkaniu korzystając z pogody udaliśmy się na spacer po gdyńskim bulwarze. Natomiast po powrocie rozpoczęliśmy czas medytacji Słowa Bożego, które zakończyliśmy wspólnym dzieleniem się doświadczeniem Słowa. I tak po upragnionej kolacji, chwili na rekreacji i Adoracji Jezusa Eucharystycznego minęła nam sobota.

Niedzielę rozpoczęliśmy wspólnymi modlitwami o godz. 8.00, a bezpośrednio po nich udaliśmy się do Kościoła na Eucharystię. Następnie po śniadaniu i chwili na kawę w klasztornej rekreacji udaliśmy się katechezę. Czasem na przemyślenie treści zawartych w katechezie była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kolejnym punktem programu był obiad wraz ze wspólnotą klasztorną, a po nim udaliśmy się na wieżę naszego kościoła, z której był wspaniały widok na całą Gdynię i zatokę. Następnie po chwili na rekreację mieliśmy medytację niedzielnego Słowa Boże. Wszystko zakończyliśmy dzieląc się doświadczeniem Słowa i przeżyciami z przebytego weekendu powołaniowego.

Zapraszamy na kolejne dni powołaniowe, dla tych którzy szukają własnej drogi życia:

20-24 sierpnia – Ostróda (tygodniowe)

29-31 sierpnia – Gniezno (weekendowe) – szczególnie dla kandydatów do Zakonu

26-28 września – Elbląg 

24-26 października – Darłówko

14-16 listopada – Gdańsk 

Koszt (noclegi+posiłki) – ofiara dobrowolna

Zgłoszenia przyjmuje: o. Robert Twardokus tel. 660 421 200 e-mail: kontakt@powolanie.com.pl 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: