Błogosławieństwo …. – rekolekcje w DMK

12 września 2014 | autor: Dom św. Maksymiliana
Błogosławieństwo …. – rekolekcje w DMK
Z Życia Prowincji
0

 

 

W Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego w Gdańsku odbyły się rekolekcje prowadzone przez Ojców Franciszkanów: o. Piotra Pliszkę i o. dra Roberta Zbierańskiego oraz p. Irenę Neumueler. Rekolekcje dotyczyły mocy błogosławieństwa i przekleństwa- „Życie i śmierć jest w mocy języka”.

Świadectwa uczestników potwierdzają moc i obecność Jezusa Chrystusa na tych właśnie rekolekcjach. Moc nad słowem, językiem, nad sprawczą mocą wypowiadanych przez nas słów. Pan Bóg stworzył świat wypowiadając słowo. Jezus powiedział nam: „Błogosławcie a nie złorzeczcie”. Niepokalanej oddajemy kolejny termin rekolekcji.

Wspomnienia niektórych…

„Na tych rekolekcjach odszedł lęk i nie boję się żyć i wiem, że jestem ukochanym dzieckiem Boga”

„Uporządkowałam kolejna sprawę w moim życiu”

„Ten czas tutaj jest moim powrotem do Boga. Za sprawą łaski będę przy Bogu. To moje pierwsze dni kiedy czuję, że Bóg mnie dotyka”

„Jak przebaczyłam w sercu, to tak trzepnęło, że aż padłam  i zasnęłam w Duchu Świętym”

„Pozwoliło mi to odkryć bogactwo Kościoła Katolickiego”

Patrycja Kowalczyk

ŚWIADECTWO Z REKOLEKCJI

Szczęście Boże!
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe rekolekcje. Czujemy się po raz kolejny zaproszeni do wypłyniecia na głębię, do zanurzenia się jeszcze bardziej w Miłości Bożej.
Jak tylko żona przesłała mi mail z info, że są rekolekcje o przekleństwie i błogosławieństwie, to moja odpowiedz była : „musimy tam być”. Wielokrotnie miałem do czynienia z problemem przebaczenia i używania języka, który jest mocą i ma wpływ na nasze życie. Przebaczyłem w sercu wielu osobom, które mi mocno zawiniły: kontrolerkom z Urzędu Sakrbowego, które spowodowały utratę prawie całego majątku życia, jak i osobie, która na mnie doniosła a także prokuratorowi, który bezpodstawnie chciał mnie wsadzić do więzienia. Jednak rekolekcje otworzyły mi oczy, że muszę też zacząć błogosławić moją teściową, bo mój negatywny do niej stosunek i wielokrotne używanie złych słów pod jej adresem jest ostatnią przeszkodą przed przyjęciem Królestwa Bożego w pełni. Choć w życiu naszego małżeństwa była poważnym ciężarem i szkodziła mu, to nie ma innej drogi do pełni chrześcijaństwa.

Dziękuje ojcom Franciszkanom i Irenie za wspaniałe rekolekcje w duchu miłości i radości, które umożliwiły mi dostrzeżenie tak ważnej rzeczywistości w moim życiu.

KRZYSZTOF

ZAPRASZAMY W TERMINIE 20 – 22 LUTEGO 2015  ROKU.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: