Podzielmy się radością – akcja dla Kenii

22 października 2014 | autor: o. Admin
Podzielmy się radością – akcja dla Kenii
Z Życia Prowincji
0

Kilka tygodni temu zamieściliśmy na youtube film w ramach akcji Ice Bucket Challenge (zobacz film). Spotkał się on ze sporym zainteresowaniem, także dlatego, że nie był zwyczajnym wylewaniem wiadra wody na głowę.

Na filmie o. Arek Kumbe Kukałowicz nalewa wodę do kubków dziewczynkom z franciszkańskiego domu dziecka w Limuru (Kenia). Film zachęcał do wsparcia tego franciszkańskiego dzieła pomocy kenijskim dzieciom. Pojawiło się wówczas wiele głosów, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Z jednej strony chwalono za pomysł i wyrażano solidarność z franciszkanami i osieroconymi dziećmi. Z drugiej ganiono franciszkanów za włączenie się w moralnie niepewną akcję Ice Bucket Challenge.

Dziś, autorzy pozytywnych jak i negatywnych komentarzy, mają możliwość wyjść poza sferę blogowania i realnie wspomóc Dom Dziecka św. Antoniego w Limuru. Oto w jaki sposób.

Na co zbieramy?

Stworzenie pracowni komputerowej w St. Anthony Children’s Home – Centrum Rehabilitacyjnym dla dziewcząt w Limuru w Kenii, założonym w 2002 roku przez polskich Franciszkanów Konwentualnych Gdańskiej Prowincji Św. Maksymiliana.

Dla kogo?

Centrum Św. Antoniego to miejsce, w którym schronienie znalazło ponad 60 skrajnie ubogich, molestowanych fizycznie, psychicznie a nawet seksualnie dziewczynek. Gdyby nie to miejsce dziewczynki nie miałyby możliwości chodzenia do szkoły – nie miałyby za co jej opłacić. W domu rodzinnym nie zaznały miłości, często nie dostawały ani jednego posiłku dziennie, a warunki w jakich żyły były bardzo trudne. Teraz dzięki polskim franciszkanom w Kenii, dziewczynki znalazły schronienie, mogą myśleć o przyszłości i normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie, w którym znajdą dobry zawód. Na co dzień opiekują się nimi siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a czasem także wolontariusze.

Zobacz też na stronie porcjunkula.com

Dlaczego tak ważna jest właśnie pracownia komputerowa?

W Kenii, żeby podjąć naukę w College’u i pójść na studia, trzeba umieć obsługiwać komputer. Niestety St. Anthony Children’s Home nie ma takiego wyposażenia. Dotychczas Ojcowie Franciszkanie wysyłali najzdolniejsze dziewczynki na drogie kursy komputerowe, przed podjęciem przez nie dalszej nauki. Nasza pomoc umożliwi zdobycie wspomnianych umiejętności na miejscu przez wszystkie podopieczne tego domu, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a to ułatwi wysłanie większej ilości dziewczynek do szkół. Nauka obsługi komputera będzie dla nich przepustką do college’u oraz szansą na lepsze życie.

Jak możesz pomóc?

Teraz możemy wspólnie pomóc tym dziewczynkom zbudować lepsze jutro. Dać im szansę na zdobycie wykształcenia i pozwolić z nadzieją patrzeć w przyszłość. PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ to nowa ogólnopolska kampania społeczna Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Jej celem jest popularyzacja pomagania potrzebującym w „nowoczesny” sposób, poprzez wykorzystanie narzędzia internetowego – platformy aukcjecaritas.pl.

Screen Shot 2014-10-22 at 17.00.03

Pomagać można wystawiając przedmioty lub je kupując.

WEJDŹ na www.charytatywniallegro.pl

ZNAJDŹ Organizację Pożytku Publicznego: Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Cel: PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ / Zorganizowanie pracowni komputerowej dla dziewcząt w Kenii lub bezpośrednio:

Zobacz przedmioty wystawione na ten cel na CHARYTATYWNI ALLEGRO


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: