28-30 XI: O najważniejszej relacji ojciec – dziecko – weekendowe rekolekcje

18 listopada 2014 | autor: Dom św. Maksymiliana
28-30 XI: O najważniejszej relacji ojciec – dziecko – weekendowe rekolekcje
Z Życia Prowincji
0

28 – 30 listopada 2014

Temat: O najważniejszej relacji ojciec – dziecko
Ojcostwo Boga jest miejscem, w którym człowiek może odnaleźć swoją wartość i siłę. Droga wiary trwająca całe życie jest drogą poznawania Boga Ojca przez wieź z Jezusem Chrystusem – Synem Ojca. Ikoną tej pierwotnej relacji jest naturalna więź dziecka z ojcem. W niej wzrasta poznanie dobrego Boga oraz własnej tożsamości i wartości. To tu buduje się siła i odwaga w działaniu. Doświadczenia grzechu zaciemniają jednak obraz dobroci Bożej w miłości ojcowskiej. Dlatego potrzebne jest oczyszczeni i nowe odczytanie tego obrazu – przyjęcie miłości ojcowskiej.
Na naszych rekolekcjach, gdzie będzie czas na katechezę i medytację biblijną, na spotkanie oraz modlitwę: msze świętą, spowiedź, adorację, modlitwę błogosławieństwa.
Proszę o zabranie ze sobą Biblię

Cele:

  • pomoc w osiągnięciu zrozumienia Twojej relacji z ojcem
  • poznanie czym są więzy duszy i jaki mają wpływ na obecne życie
  • poznanie źródła trudności relacjach
  • określenie wpływu ważnych wydarzeń na postawy, decyzje i zachowania
  • odkrywanie miłości, szacunku i akceptacji dla siebie
  • wejście na drogę wdzięczności za życie

Dla kogo?
Rekolekcje skierowane do wszystkich, którzy nie odkryli jeszcze własnej godności i wartości w sercu Boga Ojca ale chcą iść drogą przyjmowania i dawania życia.
Prowadzi:
o. dr Robert Zbierański OFM Conv., franciszkanin, pedagog, duszpasterz franciszkańskiej wspólnoty akademickiej w Gdańsku, prowincjalny moderator Ruchu Światło-Życie, zastępca dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego.
red. Grzegorz Górny: mąż Angeliki Korszyńskiej-Górny (2 Tm 2,3), ojciec pięciorga dzieci; dziennikarz, pisarz, eseista, publicysta, reporter, autor filmów dokumentalnych, producent filmowy i telewizyjny; współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika Fronda (w l. 1994-2005 
i 2007-2012 roku). W l. 2005–2006 redaktor naczelny tygodnika Ozon. Autor m.in. zbiorów esejów pt. „Demon Południa” i „Anioł Północy”; felietonów miesięcznika W Drodze (z l. 2003-2009) wydanych w zbiorze pt. „Miedzy matriksem a krucyfiksem”; tekstów albumów pt. „Ufam. Śladami siostry Faustyny”, „Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki”, „300 lat wytrwałości”, „Dowody Tajemnicy” oraz „Świadkowie Tajemnicy” nagrodzonej Feniksem 2013 (wyd. w USA pt. „Witnesses to Mystery”); zbioru wywiadów pt. „Jednostki specjalne” (m. in. z kard. Josephem Ratzingerem i Viktorem Orbánem); zbioru reportaży pt. „Ludzie z Doliny Śmierci”; książek „Sprawiedliwi. Jak Polacy ratowali Żydów przed Zagładą” oraz „Zbrodnia i medycyna”.
Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz.18.00, a kończą w Niedzielę obiadem o godz. 14.00.
Koszt rekolekcji za osobę:
Można wybrać opcję z noclegiem lub bez noclegu:
190 zł – nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, dopłata do pokoju jednososbowego – 80 zł
120 zł – wyżywienie, koszty organizacyjne

INFO:
telefonicznie: +48 609 113 117
e-mail: biuro@dmk.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: