Koszalin: Kapituła duchowa 2014

2 grudnia 2014 | autor: o. Admin
Koszalin: Kapituła duchowa 2014
Z Życia Prowincji
1

W dniach 24-29 listopada 2014 r. odbyła się w koszalińskim Wilkowie trzecia tura kapituły duchowej prowincji św. Maksymiliana.

Kapitułę duchową organizuje się co cztery lata i podejmuje na niej ważne zagadnienia duchowe i duszpasterskie dotyczące życia prowincji. Tym razem spotkanie zorganizowane w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Certus w Koszalinie-Wilkowie, poruszało kwestie nowej ewangelizacji. Zaproszeni prelegenci dzielili się swym doświadczeniem ukazując różne aspekty owego zagadnienia. Zebrani zapoznali się zatem z działalnością Szkoły Nowej Ewangelizacji z Koszalina (ks. Rafał Jarosiewicz) – od ewangelizacyjnych misji parafialnych i rekolekcji szkolnych, przez kurs Alfa po chodzenie po domach i głoszenie Ewangelii. Janusz Stryjecki z neokatechumenatu przedstawił sposób działalności wspólnot, zaś bracia kapitulni wzięli udział w kwestionariuszu. Kolejnym punktem było wprowadzenie w Lectio Divina, po którym uczestnicy kapituły przez pół dnia medytowali wybrany fragment Pisma św. Przewodnikiem był Rektor szczecińskiego Seminarium – ks. dr Piotr Gałas. Ks. dr Radosław Siwiński z koszalińskiego Domu Miłosierdzia dzielił się swym doświadczeniem działania i ewangelizowania bez żadnych zabezpieczeń, w całkowitym zaufaniu Panu Bogu. Tego dnia (28 listopada) Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Krzysztof Zadarko. Po południu odbyło się nabożeństwo pokutne, któremu przewodniczył ks. Wacław Grądalski z ośrodka Cenacolo z Giezkowa koło Koszalina.

kapitula

Kapitułę podsumowało spotkanie, na którym bracia dzielili się swymi spostrzeżeniami dotyczącymi minionych dni. Ostatniego dnia rano, po wspólnej Eucharystii, kapituła została zakończona.

Obecny na niej był o. Jan Maciejowski prowincjał, a także o. Jacek Ciupiński – asystent z Rzymu. Poza braćmi ze wspólnot polskich do Koszalina przybyli bracia z Niemiec, Litwy, ze Szwecji, Włoch i USA. Moderatorem był o. Robert Twardokus.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. ula says:

    Pozdr.i pokoj br z neok.tez bym tak chciala chodzic i glosic dobra nowine bez zabezpieczen w calkowitym zaufaniu do Boga …:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: