Krąg Małżeństw przy DMK

2 grudnia 2014 | autor: Dom św. Maksymiliana
Krąg Małżeństw przy DMK
Z Życia Prowincji
0

Dnia 30 listopada 2014 w Domu Pojednania i Spotkań im. Świętego Maksymiliana Kolbego w Gdańsku odbyło się spotkanie Domowego Kościoła. Uczestniczyło w nim 6 małżeństw i nasz opiekun o. Piotr Pliszka – franciszkanin. Tematem przewodnim spotkania była modlitwa osobista –namiot spotkania – najważniejsza forma zobowiązań Domowego Kościoła. Rozważaliśmy fragment ze Starego Testamentu księgi Wyjścia (Wj33, 7-20) LECTIO DIVINA; na początku każdy z osobna, następnie każdy w swoim małżeństwie, później wspólnie.

Modlitwa osobista stanowi fundament życia chrześcijańskiego. Jest to szczególny czas przebywania „sam na sam z Bogiem” i karmienie się Jego Słowem. Ta codzienna praktyka modlitwy osobistej nazywa się właśnie Namiotem Spotkania. Moje czyny, zadania, codzienne obowiązki, relacje z innymi ludźmi będą przynosiły owoce jeśli będą poddane działaniu Bożego Ducha.

Każdy z członków Domowego Kościoła powinien starać się, aby codziennie znaleźć czas na modlitwę osobistą. Jest ona bowiem niezastąpionym środkiem rozwoju naszego życia wewnętrznego, rozwoju nowego człowieka w nas, który przez wiarę żyje z Boga.

Ewa Błachucka

IMG_3657 IMG_3659 IMG_3654 IMG_3661 IMG_3660 IMG_3662 IMG_3656


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: