3 mln euro na walkę z ebolą

8 stycznia 2015 | autor: o. Admin
3 mln euro na walkę z ebolą
Z Życia Kościoła
0

Stolica Apostolska przekazała 3 mln euro na walkę z wirusem eboli w Afryce Zachodniej.

Trafią one do trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajów: Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Dotrą do potrzebujących za pośrednictwem kościelnych ośrodków medycznych, a także parafii. Jednocześnie Papieska Rada „Iustitia et Pax”, która opracowała specjalny dokument wyznaczający główne linie walki z tym wirusem, wzywa instytucje państwowe i prywatne oraz wszystkich ludzi dobrej woli do hojnego wspierania związanych z tym projektów.

Przekazane przez Watykan fundusze w pierwszym rzędzie zostaną przeznaczone na lepsze wyposażenie ośrodków, zapewnienie zarażonym odpowiednich leków, a także transport chorych do przygotowanych do walki z ebolą przychodni i szpitali. Wdrożony zostanie także projekt mający na celu skuteczniej powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Z watykańskiego wsparcia finansowane będzie również dożywianie chorych przechodzących kwarantannę oraz pomoc dla dzieci osieroconych w wyniku eboli, których liczba stale rośnie.

Papieska Rada „Iustitia et Pax” przypomina, że w zwalczanie epidemii zaangażowanych jest wiele różnego rodzaju katolickich organizacji pomocowych, tworzących znaczącą sieć walki z wirusem. Jej skuteczność opiera się m.in. na działaniu za pośrednictwem wspólnot lokalnych, które najlepiej znają potrzeby miejscowej ludności. Kościelne wsparcie dociera do potrzebujących bez względu na wyznawaną przez nich wiarę i jest wyrazem obecności wśród nich Chrystusa. Jednocześnie Papieska Rada wzywa do jeszcze większego zintensyfikowania wysiłków na rzecz skuteczniejszej walki z epidemią, która i tak już kosztowała życie zbyt wielu ludzi.

bz/ rv
za: Radio Watykańskie

zdjęcie: AFP/www.voanews.com


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: