„Misja razem” – IX edycja

27 kwietnia 2015 | autor: o. Admin
„Misja razem” – IX edycja
Franciszkański świat
0

W dniu 21 kwietnia 2015 roku w Seraphicum w Rzymie, odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez SGAM w związku z IX edycją projektu „Misja razem”, w ramach którego zakonnicy franciszkańscy w ramach formacji przygotowują się do posługi misyjnej w kontekście międzykulturowym

Podczas spotkania sekretarz generalny ds. animacji misyjnej Fra Jarosław Wysoczański przedstawił cele projektu i podzielił się swoimi doświadczeniami.
W roku bieżącym miejscem realizacji projektu będzie Hiszpania. Franciszkańscy zakonnicy: Adam Mączka (Polska) – wychowawca; Teofil Perisor (Rumunia), Timothy Machila (Kenia) i Patrick Kannadan (Indie) przeżyją doświadczenie towarzyszenia pielgrzymom zmierzającym Drogą św. Jakuba do w Composteli. Ta dawna tradycja wędrowna przeżywa w ostatnich latach swój renesans.
W najbliższych miesiącach uczestnicy programu odbędą szereg spotkań, podczas których pogłębią swoją znajomość teologii misyjnej i oraz historii kraju do którego się udadzą. Zapoznają się również z problematyką związaną z naszym zakon w Europie. Studiować też będą język hiszpański.
Na półwysep Iberyjski udadzą się w sierpniu br.

Fr. Jarosław Wysoczański, sekretarz generalny SGAM

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: