Franciszkański teledysk na Światowe Dni Młodzieży

18 maja 2015 | autor: o. Admin
Franciszkański teledysk na Światowe Dni Młodzieży
Z Życia Prowincji
0

W roku miłosierdzia ogłoszonym niedawno przez papieża Franciszka, Wspólnota Lednicka nagrała Pieśń Pielgrzyma na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży „Jezu, ufam Tobie”. Jest to międzynarodowe zaproszenie skierowane do młodych z całego świata.

Utwór został nagrany w języku polskim i angielskim przez zespół Siewcy Lednicy, we współpracy z włoską młodzieżą. Tekst łączy w sobie przesłanie miłosierdzia z Łagiewnik oraz słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane do młodych podczas jego pielgrzymek po wszystkich kontynentach. Refren „Jezu, ufam Tobie”, śpiewany w języku angielskim, będzie motywem, dzięki któremu młodzi pielgrzymi przybywający do Krakowa, zaniosą przesłanie miłosierdzia na cały świat. Słowa zwrotek to synteza nauczania papieskiego, wzywająca do odważnego dawania świadectwa wiary, nadziei i miłości we współczesnym świecie. Tradycyjnie już, jak każdej lednickiej pieśni, tej również będzie towarzyszył taniec.

Pracom nad teledyskiem i propagowaniu utworu pobłogosławił osobiście J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz (czytaj więcej).
W dniu premiery (niedziela 17 maja 2015 r.) teledysk został wyemitowany przez TVP1, włoską RAI Uno. Utwór można było usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych w Polsce i poza jej granicami.

Teledysk został wyprodukowany przez franciszkańską telewizję FranciszkanieTV.

Wydawcą FranciszkanieTV jest franciszkańska prowicja św. Maksymiliana.

Oto oficjalna nota, która towarzyszy utworowi:

słowa (words): św. Jan Paweł II
muzyka (music): Piotr Ziemowski
scenariusz (written and directed by): Agnieszka Chrostowska
premiera (released on): 17.05.2015

W realizacji pomogli nam:
Hotel Kolegiacki w Poznaniu
Konsulat Honorowy Ukrainy w Poznaniu
Franciszkanie Konwentualni w Poznaniu
Dziękujemy!

„Jezu, ufam Tobie!” to pieśń nadziei i zawierzenia. Czy młodzież z całego świata, przybywająca do Polski, może jej nie zaśpiewać?

„Jezu, ufam Tobie!” to słowa z obrazu Jezusa Miłosiernego. Nimi Pan Jezus polecił świętej Faustynie zawierzać cały świat swojemu Miłosierdziu, kiedy ukazał się jej w Krakowie. Po 100 latach od tego objawienia, pielgrzymujemy z całego świata w to samo miejsce, aby powiedzieć Chrystusowi: „Jezu, ufam Tobie!”. Kiedy spotkamy się w Krakowie na Światowych Dniach Młodych ta modlitwa po raz kolejny wyjdzie z tego miejsca i jak iskra Bożego Miłosierdzia obiegnie cały świat.

Zwrotkami pieśni są słowa świętego Jana Pawła II, papieża z Polski, który kochał młodzież. „Podnieście głowy wysoko, zobaczcie cel Waszej drogi!” „Nie bójcie się wyzwań świata, bo do Was należy przyszłość” „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!” – to słowa Ojca, które umacniają nas, gdy pielgrzymujemy na krańce świata czyniąc miłosierdzie. Nie ustawajmy w tej drodze! Idźmy i śpiewajmy „Jezu, ufam Tobie!”

Wersja litewska na PranciškonaiTV

Zobacz jak powstawał teledysk

Więcej informacji

OBEJRZYJ TELEDYSK

Informacja własna i za: lednica2000.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: