Franciszkański wyjazd na Lednicę

17 czerwca 2015 | autor: Asystent Powołaniowy
Franciszkański wyjazd na Lednicę
Z Życia Prowincji
0

W ramach działań duszpasterstwa powołaniowego już kolejny raz zorganizowany został wyjazd na spotkanie młodzieży na polach lednickich. Zgłosiły się osoby z Elbląga, Gdańska, Gdyni, Lęborka i Koszalina. Całość liczyła 90 osób.

Z drobnym opóźnieniem w piątek 5 czerwca wyruszyliśmy z Gdańska do Radziejowa, gdzie mieści się nasz klasztor franciszkański. Po chwili na rozpakowanie się udaliśmy się do klasztornego ogrodu na kolację przy ognisku. Połączone to było ze wspólnym biesiadowaniem i nawet tańcami. To nasze ucztowanie zakończyliśmy wspólną wieczorną modlitwą.

Rano następnego dnia spotkaliśmy się w kościele parafialnym, gdzie po porannej modlitwie o. Mariusz Kapczyński proboszcz parafii i gwardian klasztoru opowiedział kilka słów o historii klasztoru i kościoła. Następnie udaliśmy się wraz o. Krzysztofem na zwiedzanie ogrodów klasztornych, w których spotkać można było różne zwierzęta np. pawie. Potem około godz. 9.30 wyruszyliśmy w trasę do Gniezna. Tam był czas na zwiedzenie katedry, zjedzenie obiadu, jak również zobaczenie naszego franciszkańskiego kościoła o której kilka słów powiedział nam br. Robert Kozielski. O godz. 13 wraz z braćmi Postulantami pojechaliśmy już na pola lednickie. Po chwili na znalezienie miejsca na polach lednickich uczestniczyliśmy w całości spotkania, które w tym roku było pod hasłem: „W imię Ducha Świętego”. Uwieńczeniem spotkania było przejście przez lednicką rybę. Następnie po powrocie do autokarów wróciliśmy szczęśliwie do Gdańska.

Bogu niech będą dzięki za kolejny wspaniały wyjazd w tak miłym i Bożym towarzystwie 🙂


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: