Prowincjalny zjazd ministrantów 2015

2 listopada 2015 | autor: Asystent Powołaniowy
Prowincjalny zjazd ministrantów 2015
Z Życia Prowincji
0

Pod hasłem: „Jestem ministrantem po to, aby służyć Bogu i ludziom” 24 października 2015 r. w Lęborku odbył się kolejny zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej prowincji zakonnej.

Na zaproszenie odpowiedzieli ministranci z Ostródy, Gdyni, Gniezna, Darłówka, Darłowa, Koszalina, Kołobrzegu, jak również goszczący nas ministranci z Lęborka. W całości spotkania wraz z opiekunami i duszpasterzami wzięło udział ponad 80 osób.

Grupy ministranckie zaczęły się zjeżdżać od godz. 10.30. Po chwili na napicie się i zjedzenie czegoś słodkiego rozpoczęło się w kościele powitanie grup, a potem czas katechezy na temat służby. Podczas katechezy ministranci mieli możliwość Spowiedzi. Po posiłku duchowym udaliśmy się do domu parafialnego na coś dla ciała, czyli pyszny obiad. Następnie po chwili przerwy o godz. 13.00 rozpoczęła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski. Pod koniec Mszy Świętej nastąpiło odnowienie przyrzeczeń liturgicznej służby ołtarza. Kolejnym punktem programu było wspólne zdjęcie, a po nim wyprawa na tzw. niespodziankę, którą w tym roku by film przygodowy w lęborskim kinie. O godz. 16.15 odbyły się prace w grupach wiekowych, podczas których poznawaliśmy siebie nawzajem i rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób ja mogę w codzienności służyć innym. Około godz. 17 każdy ministrant otrzymał pamiątkowy ręcznik, który ma mu przypominać o ty, że jest wezwany do tego by służyć Bogu i ludziom. Wspólną modlitwą wraz z Bożym błogosławieństwem zakończyliśmy kolejny zjazd ministrantów z naszej Prowincji.

Wielkie „Bóg Zapłać” wszystkim Braciom i opiekunom za przyjazd wraz z ministrantami. A ministrantom z Lęborka na czele z o. Paweł ich opiekunem – wielkie dzięki za pomoc w organizacji tego spotkania.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: