Wilno: Rekolekcje dla FZŚ

23 listopada 2015 | autor: o. Admin
Wilno: Rekolekcje dla FZŚ
Z Życia Prowincji
1

W miniony weekend w Wilnie odbyły się rekolekcje dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Rekolekcje odbyły się przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju (Nowa Wilejka) w dniach 20-22 listopada 2015 r.. Poprowadził je o. Mateusz Stachowski z Polski, a uczestniczyło w nich 16 osób. Rekolekcje ukazywały duchowość św. Franciszka z Asyżu w świetle jego życia i pism.

„Staraliśmy się spojrzeć na Franciszka trochę inaczej, niż robi się to zwykle. Kiedy w ten sposób odkrywa się jego duchowość, to można dojść do zaskakujących rezultatów. I tak też było na rekolekcjach” – opowiada o. Mateusz. „Stereotypowe patrzenie na Biedaczynę z Asyżu przysłania czasem jego niesamowite piękno i rzeczywisty sposób życia. Wspólnie z braćmi i siostrami z FZŚ odkrywaliśmy naszego Ojca Franciszka na nowo” – dodaje franciszkanin.

Na rekolekcje składały się: wspólne Eucharystie, konferencje, rozmowy i dyskusje (pytań było wiele), posiłki. Był także czas na spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę wspólnotę zebraną na rekolekcjach odwiedził zaprzyjaźniony z franciszkanami ks. Arnoldas Smalstys.

Na przyszły rok zaplanowano kolejną turę rekolekcji.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. s.Danuta OFS says:

    Pokój i Dobro ! wielką radość sprawiono ,że w Wilnie FZŚ wspólnota przeżywała Rekolekcje pod przewodnictwem Rekolecjonisty O.Mateusza ,którego osobiście znał mój ś.p. Adaś i my rodzice brata Adama Maria Janc OFM Conv. Dziękuję tym , którzy zaprosili franciszkanina z POLSKI ,kochani my rodzice Adasia całym sercem i duchem św.Franciszka z Asyżu łączymy się w codziennej modlitwie za powołania kapłańskie i zakonne jak równierz o powołania do wspierania nasze franciszkańskie klasztory przez świeckich robotników w winnicy Pana we wspólnotach rodziny franciszkańskiej Franciszkańskiego Zakonu świeckich i przyjaciół św. Franciszka z Asyżu. Niech Matka Boża otoczy opieką a dar modlitwy nieustannej trwał .pozdrawiamy serdecznie internautów z Wilna .Z darem modlitwy s.Danuta z Polski południowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: