Olimpiada o św. Maksymilianie 2015 – laureaci

24 listopada 2015 | autor: o. Admin
Olimpiada o św. Maksymilianie 2015 – laureaci
Z Życia Prowincji
0

16 listopada 2015 r. ogłoszono wyniki tegorocznego konkursu plastycznego pt. „Św. Maksymilian wstępuje do zakonu”, organizowanego dla uczniów szkół podstawowych w ramach X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie.

W tym roku dzieci miały za zadanie zrobić pracę przedstawiającą wybrany fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”. W eliminacjach szkolnych wzięło w nim udział ponad 3000 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 692 prac ze 188 szkół.

Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-III oraz IV-VI) i 10 technikach. Wśród uczniów klas 0-III w poszczególnych technikach zwyciężyły prace: Adrianny Kraszewskiej z Zespołu Szkół w Mokrej Wsi, Mateusza Podsiadło ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku, Wiktorii Fleszar ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach, Zuzanny Kośmider ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, Magdaleny Tymińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Natomiast wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsca zajęli: Maja Gałuszka ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Kielcach, Hanna Patelska z Zespołu Szkół w Panigrodzu, Klaudia Jemioła z Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym, Jolanta Jaroszuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogoźnicy, Kinga Kaługa ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach.

Wszystkie prace oraz listę laureatów można zobaczyć na stronie www.olimpiada.franciszkanie.pl. W konkursie w sumie przyznano 44 nagrody i wyróżnienia. Najwięcej prac przesłano z diecezji siedleckiej. Najpopularniejszą techniką były kredki.

Organizatorami Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie są franciszkański klasztor w Siedlcach, prowincje Ojców Franciszkanów: warszawska, gdańska i krakowska oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Olimpiada przeprowadzana jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Poniżej część nagrodzonych prac.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: