Ks. Leszek Leszkiewicz biskupem pomocniczym w Tarnowie

20 grudnia 2015 | autor: o. Admin
Ks. Leszek Leszkiewicz biskupem pomocniczym w Tarnowie
Z Życia Kościoła
0

Biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej Ojciec Święty mianował ks. Leszka Leszkiewicza, dotychczasowego proboszcza i dziekana w Bochni oraz kustosza tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej.

Przyszły biskup urodził się w 1970 r. w Gorlicach. Po święceniach kapłańskich był najpierw wikariuszem w Szczucinie. W latach 2001-2006 pracował na misjach w Ekwadorze, po czym ukończył studia licencjackie z misjologii na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie. Był potem wicedyrektorem Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii diecezjalnej i prefektem w miejscowym seminarium.

W rozmowie z Radiem Watykańskim biskup nominat Leszek Leszkiewicz podzielił się pierwszymi wrażeniami po otrzymaniu papieskiej nominacji i swoim doświadczeniem z pracy misyjnej:

„Pierwsze wrażenia są czysto ludzkie. Ogromne zaskoczenie i pewno wiele pytań, sporo emocji w sercu, a potem refleksja i też dużo modlitwy, ale i zaufania Panu Bogu. Po prostu przyjmuję ten wybór Ojca świętego w zaufaniu i w wierze i już dzisiaj proszę Pana Boga, żeby dał mi siłę do dobrego wypełnienia tej posługi. Okres pobytu na misjach jest głęboko obecny w mojej świadomości, w mojej pamięci. Mogę powiedzieć, że tego wszystkiego, czym jest Kościół i jak spotyka się z ludźmi w Kościele, to tak naprawdę nauczyłem się na misjach. Tam ta żywiołowość relacji międzyludzkich i przede wszystkim entuzjazm dla wiary i otwarcie się na Pana Boga, otwarcie się na Pismo Święte – to wszystko sprawiło, że troszkę inaczej podchodzę do pracy duszpasterskiej tutaj w Polsce i myślę, że to także będzie obecne w mojej posłudze w przyszłości”.

za: Radio Watykańskie
dw/rv


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: