Uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Teresy Brazylijczyk

20 grudnia 2015 | autor: o. Admin
Uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Teresy Brazylijczyk
Z Życia Kościoła
0

Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty odbędzie się dzięki zatwierdzeniu 17 grudnia przez Papieża przypisywanego jej wstawiennictwu cudu uzdrowienia pacjenta śmiertelnie chorego na wirusowe zapalenie mózgu.

Miało ono miejsce w 2008 r. w brazylijskiej diecezji Santos. Jak do niego doszło i jak obecnie czuje się uzdrowiony? Na to pytanie, zadane przez Radio Watykańskie, odpowiada ks. Caetano Rizzi z trybunału diecezjalnego w Santos, który zajmował się sprawą uzdrowionego Brazylijczyka.

„Zanim przewieziono go do szpitala, jego głęboko religijna żona, która jest w parafii katechetką, zawołała proboszcza, by udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych. Ks. Almiran dał przy tej okazji małżonkom medalik bł. Matki Teresy i zachęcił do modlitwy za jej wstawiennictwem. Od razu zaczęli się modlić i położyli medalik pod poduszką pacjenta. Lekarz uważał jego stan za całkowicie beznadziejny. Kiedy nastąpiło uzdrowienie, zeznał przed trybunałem diecezjalnym: «Nie umiem tego wyjaśnić». A nie jest on chrześcijaninem. Uzdrowiony ma obecnie 40 lat, mieszka w Rio de Janeiro i prowadzi normalne życie. Cud trwa nadal. Lekarz uważał, że zażywane podczas choroby lekarstwa spowodowały bezpłodność. Małżonkowie jednak modlili się dalej do Matki Teresy i mają teraz dwoje zupełnie zdrowych  dzieci. Wszyscy czworo wybierają się na jej kanonizację. Mają już paszporty i czekają na podanie daty kanonizacji, żeby udać się na nią do Watykanu” – powiedział ks. Rizzi.

ak/rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: