Zbliża się Kongres Eucharystyczny na Filipinach

20 grudnia 2015 | autor: o. Admin
Zbliża się Kongres Eucharystyczny na Filipinach
Z Życia Kościoła
0

Jak zapewnia abp Jose Palma z Cebu na Filipinach, wszystko jest tam już gotowe na rozpoczęcie 51. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Odbędzie się on w dniach od 25 do 31 stycznia 2016 r. Do udziału zapisało się już 8,5 tys. delegatów z 71 krajów. Hasłem Kongresu są słowa św. Pawła z Listu do Kolosan: „Chrystus pośród was – nadzieja chwały”. Według ordynariusza Cebu będzie to dla katolików okazją do „ożywienia nadziei w tych, którzy ją tracą”.

„Mamy nadzieję, że Kongres Eucharystyczny będzie ubogaceniem Jubileuszu Miłosierdzia – powiedział na konferencji prasowej arcybiskup Manili kard. Luis Tagle. – Dzisiaj mamy rozpaczliwą potrzebę humanizmu, który wymaga daru miłości i przebaczenia”. Metropolita stolicy Filipin podkreślił, że z tego względu Kongres wychodzi poza granice Kościoła katolickiego. Organizatorzy pragną, by to spotkanie uświadomiło wiernym ich odpowiedzialność za życie społeczne, ochronę środowiska i zaangażowanie na rzecz biednych, a także, by odnowiło wiarę ludzi młodych, którzy są bogactwem Azji.

dw / rv
za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: