Nowy Minister Prowincjalny

31 grudnia 2015 | autor: o. Admin
Nowy Minister Prowincjalny
Z Życia Prowincji
0

Bracia z Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego wybrali Prowincjała na najbliższą kadencję.

Wyniki głosowania zostały ogłoszone 30 grudnia 2015 r. Zdecydowaną przewagę uzyskał o. Jan Maciejowski, który tym samym został wybrany na drugą kadencję. O. Jan wybór przyjął, zaś Minister Generalny o. Marco Tasca – zatwierdził.

O. Jan Maciejowski urodził się 25 stycznia 1970 r. w Żywcu. Wstąpił do Zakonu w 1989 r. Śluby wieczyste złożył 4 października 1994 r. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1996 r.

Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach i obronie pracy magisterskiej na KUL w Lublinie uzyskał w 1996 roku tytuł magistra teologii.

Od lipca 1996 r. do września 1997 r. pracował duszpastersko w Gdyni, a od września 1997 r. do lipca 1998 r. w Gnieźnie. W październiku 1998 r. podjął studia z duchowości franciszkańskiej na Fakultecie Teologicznym św. Bonawentury w Rzymie, wieńcząc je zdobyciem licencjatu z duchowości chrystocentrycznej franciszkańskiej, a następnie stopnia doktora.

Na V Kapitule Prowincjalnej Zwyczajnej w roku 2000 został wybrany magistrem nowicjatu. Funkcję magistra nowicjatu w Gnieźnie pełnił przez cztery lata.

Na VI Kapitule Prowincjalnej Zwyczajnej w roku 2004 został wybrany gwardianem klasztoru w Gdyni. Urząd ten pełnił przez dwie kadencje. Od lipca 2004 r. był również proboszczem parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Gdyni.

Na VII Kapitule Zwyczajnej w roku 2008 został wybrany asystentem prowincjalnym oraz ponownie gwardianem klasztoru w Gdyni.

26 marca 2012 r. został wybrany V Ministrem Prowincjalnym Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego na pierwszą kadencję.

Wybory w Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego odbywają się w bezpośrednim głosowaniu powszechnym.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: