Modlitwa za ofiary handlu ludźmi

5 lutego 2016 | autor: o. Admin
Modlitwa za ofiary handlu ludźmi
Z Życia Prowincji
0

Bracia z redakcji FranciszkanieTV przygotowali spot informujący o problemie handlu ludźmi i o modlitwie za ofiary tego strasznego procederu.

Modlitwa zaplanowana została na dzień, w którym wspominamy św. Bakhitę, która sama była niewolnicą. Choć słowo „dzień” nie do końca jest odpowiednie: wszyscy bowiem, którzy przyłączą się do akcji wstaną o 3:00 w nocy, by odmówić koronkę do miłosierdzia Bożego.

Franciszkański spot przekazuje wstrząsające fakty dotyczące działalności przestępczej związanej z handlem ludźmi. Dowiadujemy się m.in., że dziś na świecie żyje więcej niewolników, niż kiedykolwiek w historii. Szacuje się, że więzionych osób jest przynajmniej 27 milionów, ale są to z pewnością dane niepełne, to znaczy realna liczba współczesnych niewolników jest większa. Zyski, których dostarcza ta działalność przestępcza, przekraczają 30 miliardów dolarów rocznie! Głównymi powodami, dla których istnieje handel ludźmi, to wykorzystywanie osób (80% to kobiety, ale są to także dzieci) do prostytucji i przemysłu pornograficznego, do przymusowej pracy, bardzo często w nieludzkich warunkach, do działalności przestępczej lub do handlu ludzkimi organami.

Trudno pozostać obojętnym wobec tak przerażających faktów! Z drugiej strony można odczuć bezsilność w obliczu świetnie zorganizowanej dziłalności przestępczej. Jednak, mimo wszystko, możemy zrobić wiele: Jezus dał w ręce swych uczniów potężną broń, kiedy ci nie umieli poradzić sobie z przypadkiem szczególnie mocnego złego ducha, którego nie potrafili wypędzić. Jezus powiedział wówczas, że trzeba stosować modlitwę i post. I dlatego właśnie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy 8 lutego o godz. 3:00 w nocy – odmówmy koronkę do miłosierdzia Bożego za wszystkie ofiary handlu ludźmi.

nnoc_milosierdziav3_druk

Organizatorem akcji jest Sieć Bakhita do spraw przeciwdziałania i pomocy ofiarom współczesnych form niewolnictwa przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich. Akcję całym sercem wspierają franciszkanie.

Przeczytaj także:

Dobra Matka Czarnuszka (o św. Bakhicie)

Zaproszenie do modlitwy na ekai.pl

Informacje o dniu modlitwy na stronie Episkopatu

Sieć Bakhita na facebooku

Informacja na deon.pl

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: