IX Kapituła Prowincji – dzień 4

21 kwietnia 2016 | autor: o. Admin
IX Kapituła Prowincji – dzień 4
Z Życia Prowincji
0

Mszą św. w języku łacińskim pod przewodnictwem ministra generalnego o. Marco Tasca rozpoczął się czwarty dzień kapituły. Ojciec generał w swojej żywej i ekspresyjnej homilii dziękował wszystkim Braciom naszej Prowincji za piękne i ofiarne zaangażowanie na polu ewangelizacji nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach świata. Przypomniał też słowa św. Ojca naszego Franciszka z Reguły niezatwierdzonej, że ewangelizacja prowadzona przez naszych braci powinna charakteryzować się nie tylko głoszeniem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego słowami, ale przede wszystkim miłością bratnią.

Przypomniał też, że musimy sobie na nowo i mocno uświadomić, że zakon księży mniejszych konwentualnych nie istnieje, natomiast jesteśmy członkami zakonu braci mniejszych konwentualnych, któremu ślubowaliśmy posłuszeństwo i gdzie każdemu musi przyświecać idea: „Ty jesteś ważniejszy ode mnie”.

Od rana dobiegały końca prace w grupach i o 10.30 nastąpiło podsumowanie przez sekretarzy. Następnie o godz. 12.30 w czasie modlitwy południowej został zaprzysiężony wybrany 30 grudnia 2015 r. na prowincjała o. Jan Maciejowski, któremu wszyscy Bracia kapitulni złożyli homagium. 

O godz. 15.30 została otwarta czwarta sesja, w czasie której dokonano wyboru asystentów prowincjalnych, którymi zostali następujący Bracia: Tomasz Ryłko (wikariusz), Grzegorz Kordek (sekretarz), Leszek Łuczkanin (ekonom/poborca), Manswet Wardyn, Rafał Zarzycki, Piotr Matuszak.

Zobacz także:
Dzień pierwszy kapituły
Dzień drugi kapituły
Dzień trzeci kapituły
 Dzień piąty kapituły
Podsumowanie pierwszej części kapituły

Jak zawsze na zakończenie dnia Bracia kapitulni podziękowali Bogu za przebieg obrad w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i godzin liturgicznych.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: