Początek rekolekcji przed święceniami 2016

25 kwietnia 2016 | autor: o. Admin
Początek rekolekcji przed święceniami 2016
Z Życia Prowincji
0

W święto św. Marka Ewangelisty, 25 kwietnia 2016 r., dziewięciu młodych franciszkanów rozpoczęło swe rekolekcje przed święceniami.

Czterech diakonów – Mateusz, Paweł, Kamil i Bogdan, przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu, zaś pięciu akolitów – Mateusz, Bartłomiej, Andrzej, Karol i Daniel – do diakonatu.

Rekolekcje odbywają się w Ośrodku Formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie-Lasku. Prowadzi je o. Mateusz Stachowski. Potrwają one do soboty.

Niepokalanów Lasek poświęcony 17 czerwca 1939 roku przez o. Maksymiliana Kolbego, do roku 1986 służył braciom jako dom wypoczynkowy. Tamtego dnia Święty powiedział:

Dom wypoczynkowy z całym jego otoczeniem to poważna część składowa Niepokalanowa… używajmy tego wszystkiego, aby po ciężkiej pracy wypocząć, nabrać sił i więcej jeszcze dla zbawienia dusz, dla Niepokalanej pracować, coraz więcej się poświęcać.

–  W roku, w którym wspominamy 75. rocznicę męczeńskiej śmierci naszego współbrata, św. Maksymiliana, rekolekcje w tym miejscu mają dla nas szczególne znaczenie. Naszym pierwszym celem w tych dniach jest oddać wolę Jezusowi, by mógł działać w nas tak, jak sam chce. Chcemy odnawiać naszą relację z Nim, stawać się użytecznymi narzędziami – mówi o. Mateusz. – Może brzmi to nieco patetycznie, ale bycie z Jezusem, zjednoczenie z Nim, jest podstawą nie tylko naszego działania, ale całego naszego życia. I o to chodzi w naszych rekolekcjach, które wspólnie odbywamy z braćmi przygotowującymi się do sakramentu święceń.

Diakon Kamil oraz bracia Mateusz, Bartek, Andrzej i Karol są z prowincji gdańskiej, zaś pozostali – z warszawskiej. Wspólnie odbywają osiem lat formacji (rok postulatu, rok nowicjatu oraz sześć lat studiów w seminarium duchownym), by zakończyć je przyjęciem sakramentu kapłaństwa.

Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, by kandydaci do święceń wraz z rekolekcjonistą byli otwarci na działanie Ducha Świętego i w pełni skorzystali z ogromu łaski, jaki Pan Bóg dla nich przygotował.

rekprzedswiec


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: