IX Kapituła, cz. II – dzień 1

23 maja 2016 | autor: o. Admin
IX Kapituła, cz. II – dzień 1
Z Życia Prowincji
0

Po miesięcznej przerwie, w święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu – 23 maja 2016 r., Bracia kapitulni powrócili do Koszalina i Mszą św. w samo południe rozpoczęli drugą część Kapituły Prowincjalnej.

Eucharystii przewodniczył asystent generalny o. Jacek Ciupiński, który w homilii przypomniał, że tego dnia nie świętujemy piękna architektonicznego tej wspaniałej świątyni, Matki i Głowy wszystkich kościołów franciszkańskich, ale życie naszego Patriarchy św. Ojca Franciszka, który sam był świątynią, w której zamieszkał Bóg, bo świątynią są ci, co słuchają Mistrza. Nawiązując do rozpoczynającej się drugiej części Kapituły zauważył, że Bracia nie zebrali się po to, by budować instytucję ludzką, przygotowywać projekty, plany, decyzje, ale po to, by wsłuchać się w głos Pana i wypełnić Jego wolę.

Po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia rozpoczęto piątą sesję, w czasie której przedstawione zostały wnioski nowych placówek naszej Prowincji w Polsce i poza jej granicami . Nad tymi wnioskami Bracia kapitulni będą dyskutować w grupach w dniu w jutrzejszym.

br. Robert Kozielski
sekretarz Kapituły


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: