Animacja misyjna w domach formacyjnych w Polsce

24 czerwca 2016 | autor: o. Admin
Animacja misyjna w domach formacyjnych w Polsce
Franciszkański świat
0

Od 28 maja do 12 czerwca 2016 roku fr. Jarosław Wysoczański, sekretarz generalny ds. animacji misyjnej (SGAM), przeprowadził animację misyjną w nowicjatach franciszkańskich Braci Mniejszych Konwentualnych w Polsce, które znajdują się w Kalwarii Pacławskiej i Smardzewicach.

We wspólnotach w Gnieźnie (postulat), Poznaniu i Radziejowie dał również świadectwo o nowych franciszkańskich błogosławionych: Michale Tomaszku i Zbigniewie Strzałkowskim.
Cele animacji we wszystkich domach formacyjnych były takie same: 1. Poszerzenie horyzontów dotyczących misji w Zakonie poprzez informowanie i przekazanie zasadniczych elementów duchowości franciszkańskiej; 2.Wzbudzenie entuzjazmu do misji; 3. Podzielenie się świadectwem życia i męczeńskiej śmierci błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.
Odbyło się wiele spotkań w grupach. Nie zabrakło czasu na osobiste rozmowy z braćmi.
W Kalwarii Pacławskiej (nowicjat prowincji krakowskiej) przebywa obecnie dziewięciu nowicjuszy z Polski i po jednym z Ukrainy i Uzbekistanu. W Smardzewicach (wspólny nowicjat prowincji warszawskiej i gdańskiej) jest dziewięciu nowicjuszy, Polaków.

fr. Jarosław Wysoczański, sekretarz generalny SGAM
za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: