Gdańsk: imieniny Prowincjała o. Jana 2016

27 czerwca 2016 | autor: o. Admin
Gdańsk: imieniny Prowincjała o. Jana 2016
Z Życia Prowincji
0

Tradycyjnie pod koniec czerwca bracia z Prowincji św. Maksymiliana Marii zebrali się, by modlić się w intencji Solenizanta – Prowincjała o. Jana Maciejowskiego.

Kilka dni po liturgicznym wspomnieniu narodzin św. Jana Chrzciciela, 27 czerwca 2016 r., w gdańskiej kaplicy franciszkańskiej św. Anny odprawiona się Msza św. w intencji Ministra Prowincjalnego. Imieniny Prowincjała to święto całej Prowincji, zatem zaproszenie przyjęli bracia z klasztorów w Polsce, a także z Niemiec, Litwy, Ekwadoru, Stanów Zjednoczonych oraz Czech. Nie zabrakło oczywiście Prowincjałów bratnich Prowincji – o. Mariana Gołębia z Krakowa i o. Wiesława Pyzio z Warszawy. Przybył także o. Piotr Pawlik, Wikariusz Prowincji z Czech. Przybyły powitał o. Tomasz Jank, Rektor kościoła Świętej Trójcy.

Kazanie wygłosił Sekretarz Prowincji, o. Grzegorz Kordek. Przypomniał o tym, że nieustannie trzeba być gotowym na nowe zaproszenia Pana Boga i nigdy nie można nastawiać się tylko na odnoszenie sukcesu, bo oznaczałoby to – prędzej czy później – że przestanie się kochać.

Przed zakończeniem Eucharystii swe wyznanie wiary złożyli nowo wybrani przełożeni, którzy nie byli obecni na kapitule w Koszalinie: o. Sebastian Fierek, o. Jarosław Rekwardt i o. Paweł Kaczmarski.

Po liturgii życzenia o. Prowincjałowi składali wierni modlący się na co dzień u gdańskich franciszkanów.

Uroczystość zakończyła się w Domu św. Maksymiliana, gdzie Dyrektor o. Piotr Pliszka podjął gości obiadem.
Więcej zdjęć na facebooku


 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: