Prowincjałowie franciszkańscy do Młodzieży na ŚDM 2016

23 lipca 2016 | autor: o. Admin
Prowincjałowie franciszkańscy do Młodzieży na ŚDM 2016
Z Życia Prowincji
0

Drodzy duszpasterze franciszkańscy ŚDM Kraków 2016! Droga młodzieży i uczestnicy ŚDM Kraków2016! Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!

Pozdrawiamy Was z klasztoru i bazyliki św. Franciszka w Krakowie, położonych w sąsiedztwie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „Oknem Papieskim”. To z tego właśnie okna św. Jan Paweł II i papież Benedykt XVI kierowali, a Ojciec Święty Franciszek skieruje do nas swoje słowo, a także spotka się z młodzieżą zgromadzoną na tzw. „Placu Franciszkańskim”.
Pragniemy Was wszystkich zaprosić do wspólnej modlitwy franciszkańskiej przed Krzyżem „San Damiano”, za-wierzając ŚDM Jezusowi w obrazie „Jezu, ufam Tobie!” i Tej, która towarzyszyła nam w czasie ŚDM w 1991 r. w Częstochowie, Pani Jasnogórskiej Królowej Polski.
Nabożeństwo zawierzenia odbędzie się 26 lipca 2016 roku, od 14.00 do 15.30, w bazylice św. Franciszka w Krakowie. Poprowadzi je Minister generalny fr. Marco Tasca OFMConv wraz z Definitorium generalnym z Rzymu.
Po nabożeństwie przejdziecie na krakowskie Błonia, aby tam uczestniczyć we mszy św. otwarcia ŚDM.
W dniu 27 lipca w Krakowie-Olszanicy odbędzie się spotkanie młodzieży wszystkich Rodzin Franciszkańskich w tzw. Wiosce Franciszkańskiej. Wszystkie informacje znajdziecie na www.franciscanvillage.pl

Na czas podróży, przeżywania i powrotu z ŚDM prosimy o szczególną opiekę św. Franciszka i świętych francisz-kańskich, a szczególnie błogosławionych misjonarzy-męczenników z Pariacoto (beatyfikowanych 5 grudnia 2015 roku w Chimbote w Peru): fr. Zbigniewa Strzałkowskiego i fr. Zbigniewa Tomaszka – patronów krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem.
Z franciszkańskim pozdrowieniem: Pokoju i Dobra!

Strona Wioski Franciszkańskiej

Podpisani:
fr. Marian Gołąb OFMConv, prowincjał prowincji krakowskiej
fr. Wiesław Pyzio OFMConv, prowincjał prowincji warszawskiej
fr. Jan Maciejowski OFMConv, prowincjał prowincji gdańskiej

Zapytania i zgłoszenia grup do wspólnej modlitwy prosimy kierować do:
Nabożeństwo zawierzenia – fr. Paweł Dybka OFMConv, tel. +48695225215, email: pdybka@wp.pl
Wioska Franciszkańska – fr. Łukasz Gora OFMConv, tel: +48507066975, email: lgora@franciszaknie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: