Fatima: kongres międzynarodowy MI

3 listopada 2016 | autor: o. Admin
Fatima: kongres międzynarodowy MI
Franciszkański świat
0

W dniach 28-30 października 2016 r. odbył się w sanktuarium w Fatimie międzynarodowy kongres Rycerstwa Niepokalanej, który zainaugurował obchody stulecia jego powstania (1917-2017).

W celu uwypuklenia skali tego ważnego wydarzenia na kongres przybyli przedstawiciele ośrodków narodowych MI i cały zarząd Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W jego imieniu minister generalny fr. Marco Tasca zachęcił do uświadomienia sobie i dowartościowania cennego dziedzictwa, jakie o. Kolbe zostawił potomnym.

Obecne były delegacje MI z Hiszpanii, Brazylii, Polski, Włoch, Chorwacji, Portugalii, USA, Czech.

Słowa powitania i wprowadzenia w obrady dokonał fr. Raffaele Di Muro, prezes międzynarodowy MI. W swoim wystąpieniu podkreślił ważność wymiaru wspólnotowego jako niezbędnego elementu do zaktualizowania i przekazywania z pokolenia na pokolenie myśli i dzieł o. Kolbego. Rycerstwo Niepokalanej zrodziło się bowiem w oświeconych umysłach siedmiu młodych zakonników i zawiera w swoim DNA impuls misyjny i zawierzenie Maryi.
Wybór Fatimy jako miejsca na obchody wspomnianej rocznicy łączy się znacząco z głównym elementem duchowości kolbiańskiej, jakim jest ofiarowanie się Niepokalanej w akcie konsekracji. Jak wyniknęło to z referatu prof. Langella, mariologa, nie należy bowiem doszukiwać się różnych związków przyczynowych tylko w przypadające stulecie, lecz w przyjęciu Maryi jako gwiazdy polarnej własnego życia.

Ponadto zostały ukazane doświadczenia grup młodzieżowych, które nadają MI odmłodzone oblicze, będące zapowiedzią przyszłych przedsięwzięć.

Fr. Raffaele Di Muro OFMConv, prezes międzynarodowy MI

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: