Ostróda: 20 lat wspólnoty Zacheusz

20 listopada 2016 | autor: o. Admin
Ostróda: 20 lat wspólnoty Zacheusz
Z Życia Prowincji
0

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Zacheusz, działająca przy franciszkańskiej parafii św. Franciszka w Ostródzie, obchodziła dwudziestolecie swego istnienia.

Świętowanie urodzin wspólnoty odbyło się 19 listopada 2016 r., w sobotę. Do kościoła franciszkańskiego przyjechały ostródzkie wspólnoty Odnowy: Emmanuel z parafii Niepokalanego poczęcia NMP, Fatima z parafii bł. bł. Franciszka i Hiacynty oraz Zdrój Miłosierdzia z parafii św. Faustyny, a także małżeństwo – Grzegorz i Anna Wróbel, którzy przed dwudziestu laty zakładali wspólnotę Zacheusz.

Centralnym momentem świętowania była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo wygłosił ks. Marcin Wrzos – Koordynator Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Warmińskiej i Dyrektor Ośrodka Rekolekcyjnego Źródło Jakuba w Dobrym Mieście, zaś wszystkich powitał proboszcz parafii o. Robert Wołyniec. Eucharystię celebrował także ks. Jerzy Balcer z parafii bł. bł. Franciszka i Hiacynty oraz o. Mateusz Stachowski, obecny opiekun wspólnoty Zacheusz.

Po liturgii zebrani udali się na agapę do salki klasztornej, by po niech wrócić do kościoła i uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas adoracji.

Wspólnota Zacheusz powstała w 1996 r. przy franciszkańskiej parafii św. Franciszka na bazie osób z tejże parafii, które przychodziły na modlitwę do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP (gdzie działa wspólnota Emmanuel). Rekolekcje ewangelizacyjne, które dały początek wspólnocie, poprowadził ówczesny proboszcz o. Marek Rengiel oraz Grzegorz Wróbel. Opiekunem został o. Marek.

Zdjęcia: Grzegorz Wróbel


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: