Czechy: prowincjalny dzień skupienia

7 grudnia 2016 | autor: o. Admin
Czechy: prowincjalny dzień skupienia
Franciszkański świat
0

W dniach 20-21 listopada 2016 r. bracia z Prowincji świętych Cyryla i Metodego w Czechach przeżywali chwile odnowy duchowej w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cwilinie.

W dniu skupienia uczestniczył również asystent generalny CEO fr. Jacek Ciupiński OFMConv.

Podczas spotkania bracia uczestniczyli we wspólnej modlitwie, słuchali konferencji oraz dzielili się radościami i doświadczeniem życia franciszkańskiego.
Fr. Sylwester Miecznik OFMConv z Głogówka (prowincja krakowska) wygłosił dwie konferencje, w których ukazał potrzebę korzystania z daru miłosierdzia Bożego w życiu osoby konsekrowanej, jak i dzielenia się miłosierdziem z braćmi w klasztorze. Podkreślił także konieczność dawania świadectwa franciszkańskiego we współczesnym świecie (np. świadectwo przez noszenie habitu).

Podczas Mszy św., której przewodniczył prowincjał fr. Stanisław Gryń OFMConv, kazanie wygłosił asystent generalny fr. Jacek Ciupiński. Zachęcił on braci do dobrego przeżywania każdego dnia i do przygotowania się na spotkanie z Bogiem poprzez godne realizowanie powołania.

Na zakończenie odbyło się posiedzenie definitorium prowincjalnego z udziałem asystenta generalnego CEO. Podczas obrad debatowano nad realizacją zaleceń powizytacyjnych i czteroletniego planu prowincji.

Fr. Piotr Pawlik OFMConv, wikariusz prowincji
za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: