Polska: kurs dla nowych gwardianów

9 grudnia 2016 | autor: o. Admin
Polska: kurs dla nowych gwardianów
Franciszkański świat
0

W dniach 21-25 listopada 2016 r. odbył się kurs dla nowych gwardianów z Konferencji Europy Środkowej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (CEO).

Pierwsze trzy dni kursu, zorganizowane przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, odbyły się w Warszawie. Były poświęcone zagadnieniom kanoniczno-pastoralnym, katechetycznym oraz organizacji i animacji domów zakonnych. W tej części spotkania wzięli udział przełożeni także innych instytutów zakonnych.

Z kolei ostatnie dwa dni obrad zostały przeznaczone na pogłębienie tematów franciszkańskich i kwestii ważnych dla Zakonu i dla poszczególnych prowincji. Ta część odbyła się w Niepokalanowie i uczestniczyli w niej tylko gwardianowie z naszego Zakonu, przybyli z siedmiu krajów: Polski, Niemiec, Słowacji, Bułgarii, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

W ostatnim dniu z uczestnikami spotkali się asystent generalny CEO fr. Jacek Ciupiński, prowincjałowie z Warszawy fr. Wiesław Pyzio i z Gdańska fr. Jan Maciejowski oraz wikariusz prowincji z Krakowa fr. Mariusz Kozioł.
Nowym gwardianom życzymy pomocy Ducha Świętego w ich codziennej posłudze.

Fr. Jacek Ciupiński OFMConv, asystent generalny CEO
za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: