Włochy: pierwsza rocznica beatyfikacji męczenników z Pariacoto

11 grudnia 2016 | autor: o. Admin
Włochy: pierwsza rocznica beatyfikacji  męczenników z Pariacoto
Franciszkański świat
0

W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. podczas uroczystej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w bazylice Świętych XII Apostołów w Rzymie wspominano pierwszą rocznicę beatyfikacji męczenników franciszkańskich Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego oraz księdza diecezjalnego Alessandro Dordi.

We Mszy św. celebrowanej przez kard. Giuseppe Bertello, przewodniczącego dwóch dykasterii: Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego i Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, uczestniczyła ambasador Peru przy Stolicy Świętej Maria Elvira Velásquez Rivas-Plata, minister generalny Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych fr. Marco Tasca, liczni kapłani, zakonnicy i zakonnice peruwiańscy mieszkający w Rzymie.

Była to zarazem dobra okazja do modlitwy o pokój i za misje, co odbywało się przy akompaniamencie chóru Kaplicy Konstantyńskiej pod kierunkiem fr. Gennaro Becchimanzi OFMConv.

Z kolei od 6 do 8 grudnia 2016 r. w Amantea (Kalabria, Włochy) odbyły się dni misyjne, podczas których przypomniano świadectwo życia błogosławionych zakonników Michała i Zbigniewa w rok od ich beatyfikacji. Fr. Jarosław Wysoczański OFMConv, sekretarz generalny ds. animacji misyjnej (SGAM), przybliżył misję w Peru na różnych etapach jej powstawania. W wigilię święta Niepokalanego Poczęcia NMP otwarto plac dedykowany nowym błogosławionym oraz ścieżkę pokoju. Uroczystościom z udziałem władz cywilnych i kościelnych przewodniczył abp Francescantonio Nolè OFMConv, metropolita Cosenza-Bisignano. Na placu przed kościołem franciszkanów uczczono pamięć naszych błogosławionych.

W ciągu tych trzech dni – dzięki wcześniejszym różnym pracom przygotowawczym podjętym przez całą wspólnotę klasztorną – na niewielkim wzgórzu, na którym położone jest miasteczko Amantea, oddychało się powietrzem misji z Pariacoto.

Fr. Jarosław Wysoczański OFMConv, sekretarz generalny SGAM
za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: