Apel do chrześcijan Betlejem o modlitwę za społeczeństwo Zachodu

17 stycznia 2017 | autor: o. Admin
Apel do chrześcijan Betlejem o modlitwę za społeczeństwo Zachodu
Z Życia Kościoła
0

„Cały Bliski Wschód spragniony jest miłosierdzia: Izraelczycy, Palestyńczycy, chrześcijanie, muzułmanie, żydzi. Wszyscy potrzebujemy pokoju. Pomóżcie nam w tym!”.

To apel katolickiego proboszcza z Beit Jala koło Betlejem, skierowany do międzynarodowej grupy biskupów przebywającej w tych dniach w Ziemi Świętej z pielgrzymką solidarności. Wczoraj sprawowali oni Mszę właśnie w parafii Zwiastowania NMP kierowanej przez ks. Faysala Hijazina.

Europejskim i amerykańskim biskupom mówił on m.in. o przyczynach exodusu chrześcijan z Ziemi Świętej. Wymienił rosnące bezrobocie, izraelską okupację i brak politycznej stabilizacji. „Z każdym dniem  nasz Kościół się wyludnia ze swych wiernych. Tylko gwarancja lepszej przyszłości jest w stanie ich powstrzymać” – mówił kapłan.

Uczestnicy pielgrzymki solidarności zapewnili, że po powrocie do swych diecezji uczynią wszystko, by ulżyć losowi chrześcijan Ziemi Świętej a zarazem, by promować pokój w tym regionie. Zaapelowali jednocześnie do chrześcijan Betlejem, by modlili się za zachodnie społeczeństwa, które muszą stawiać czoło wielu trudnym wyzwaniom, w tym postępującej sekularyzacji. „Wasza wiara jest dla nas umocnieniem” – podkreślił uczestniczący w pielgrzymce szwajcarski biskup Peter Bürcher.

bz/ rv
za: Radio Watykańskie
zdjęcie: Wikipedia


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: