Mali: nieznani sprawcy porwali siostrę zakonną z Kolumbii

10 lutego 2017 | autor: Administrator
Mali: nieznani sprawcy porwali siostrę zakonną z Kolumbii
Z Życia Kościoła
0

W południowym Mali uprowadzona została 7 lutego przez nieznanych sprawców s. Gloria Cecilia Narváez, Kolumbijka. Czterej uzbrojeni mężczyźni wdarli się do placówki zgromadzenia franciszkanek Maryi Niepokalanej w Karangasso niedaleko Koutiali, gdzie zakonnice posługują chorym i sierotom. Pozostałe trzy siostry zdołały uciec przed napastnikami, którzy podali się za dżihadystów, co zdaniem władz mogło stanowić próbę zmylenia pościgu, gdyż rabunkowy charakter zajścia wskazuje na pozareligijne powody ataku. Zresztą grupy islamistyczne działają głównie w północnej części kraju.

Malijska policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania uprowadzonej i sprawców, aresztując już następnego dnia dwie osoby. Nie podano jednak do tej pory żadnej informacji, czy rzeczywiście wzięły one udział w napadzie. Równocześnie zaalarmowano władze sąsiedniego Burkina Faso, ponieważ ślady wskazywały, że sprawcy porwania udali się w kierunku granicy.

Kolumbijscy biskupi na wieść o uprowadzeniu zakonnicy zaapelowali o modlitwę. Zwrócili się też do władz swej ojczyzny z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz uwolnienia porwanej.

tm/ rv, cna, afp, fides

za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: