Kazachstan: wizyta braterska

16 lutego 2017 | autor: Administrator
Kazachstan: wizyta braterska
Z Życia Prowincji
0

W dniach 23-27 stycznia 2017 r. asystent generalny Federacji Europy Środkowo-Wschodniej (FEMO) fr. Jacek CIUPIŃSKI odwiedził współbraci, którzy mieszkają i pracują w Astanie w Kazachstanie, a których obecnie jest trzech: fr. Miha MAJETIČ z prowincji św. Józefa w Słowenii, fr. Paweł BLOK z prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Polsce, fr. Roberto PERETTI z prowincji św. Antoniego z Padwy we Włoszech.

Podczas swojego pobytu asystent generalny miał okazję porozmawiać osobiście z każdym z zakonników i odbyć z nimi kapitułę. Następnie spotkał się z abp. Tomaszem PETĄ, metropolitą Astany. W ramach tych spotkań dzielono się opiniami na temat życia, posługi i koncepcji związanych z przyszłością misji.
Ponadto fr. Jacek miał również możliwość wzięcia udziału w liturgii ekumenicznej razem ze współbraćmi i z przedstawicielami różnych Kościołów chrześcijańskich istniejących w stolicy Kazachstanu. Spotkał się także z siostrami zakonnymi, które współpracują z naszymi braćmi w parafii, oraz z wieloma parafianami i przyjaciółmi wspólnoty klasztornej, którzy wyrazili wdzięczność zakonowi za obecność i służbę franciszkańską w Kazachstanie.

Fr. Jacek CIUPIŃSKI, asystent generalny FEMO

 

 

Więcej zdjęć na stronie Kurii

za: Kuria Generalna


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: