Warszawa: spotkanie Komisji Episkopatu Polski ds. Polonii

20 lutego 2017 | autor: Administrator
Warszawa: spotkanie Komisji Episkopatu Polski ds. Polonii
Z Życia Kościoła
0

W Warszawie odbyło się spotkanie Komisji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za granicą. Gremium temu przewodniczy bp Wiesław Lechowicz, delegat episkopatu ds. duszpasterstwa emigracji. Jak powiedział, posiedzenie było okazją do podsumowania działalności w roku ubiegłym. Chodzi m.in. o Kongres Młodzieży Polonijnej czy Światowe Dni Młodzieży.

„Mówiąc o przeszłości nie zamykamy się oczywiście na przyszłość i znów podjęliśmy temat związany z Kongresem Nowej Ewangelizacji, a raczej z kongresami, dlatego że w różnych krajach Europy, to znaczy we Francji, w Anglii, w Niemczech te kongresy będą się odbywać, w różnych terminach, z udziałem Szkoły Nowej Ewangelizacji, z udziałem zespołu, któremu przewodniczy bp Grzegorz Ryś – poinformował bp Lechowicz. – Łączymy nadzieję, że kongresy te będą tworzyły dobry klimat, by wymienić się doświadczeniami pastoralnymi i ożywić środowiska polonijne, bo z tą aktywnością jest różnie”.

Po południu w Sekretariacie Episkopatu rozpoczęło się natomiast spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, które potrwa do niedzieli 19 lutego.

R. Łączny, KAI/ rv

za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: