Watykan. Święto wspólnoty spowiedników

27 lutego 2017 | autor: Administrator
Watykan. Święto wspólnoty spowiedników
Franciszkański świat
0

Liturgiczne święto Katedry św. Piotra (22 lutego) już tradycyjnie jest obchodzone jako święto patronalne franciszkańskiej wspólnoty spowiedników watykańskich. Z tej okazji przełożeni i pracownicy Penitencjarii Apostolskiej oraz przedstawiciele poszczególnych kolegiów spowiedników bazylik papieskich, spotykają się na wspólnym świętowaniu u braci franciszkanów w Watykanie.

22 lutego 2017 r. penitencjarze watykańscy na uroczystym obiedzie mieli okazję gościć Wielkiego Penitencjarza kard. Maurę Piacencę, regensa Penitencjarii ks. prał. Krzysztofa Nykiela oraz dalszych prałatów i pracowników tej watykańskiej dykasterii. Między obecnymi nie mogło zabraknąć przedstawicieli spowiedników z poszczególnych kolegiów, które znajdują się przy bazylikach papieskich w Rzymie. W grupie spowiedników obecny był również opat wspólnoty benedyktyńskiej przy Bazylice św. Pawła za Murami.

Obecnych gości przywitał rektor kolegium penitencjarzy watykańskich o. Rocco Rizzi, który w swoim przemówieniu podkreślił, że obchodzona uroczystość służy przede wszystkim budowaniu więzi pomiędzy tymi, którzy w imieniu Ojca Świętego wykonują posługę miłosierdzia.

o. Lucjan M. Bogucki OFMConv

fot. o. Joao Campanha

za: franciszkanie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: