Biografia świętego męczennika

17 marca 2017 | autor: Administrator
Biografia świętego męczennika
Franciszkański świat
0

Porywająca, przejmująca i kontrowersyjna – taka jest pierwsza, kompletna polska biografia o. Maksymiliana M. Kolbego, autorstwa Tomasza Terlikowskiego. Za sprawą dociekliwości autora, odkrywamy nowe oblicze wielkiego polskiego świętego i męczennika. Zapraszamy na spotkanie z autorem, które odbędzie się u krakowskich franciszkanów 27 marca 2017 r. o godz. 19.00.

Kim był św. ojciec Maksymilian Kolbe? Dzielnym więźniem Auschwitz, oddanym Matce Bożej Niepokalanej – to  obraz, jaki wielu z nas ma przed oczyma, gdy przywołuje w pamięci postać tego wielkiego świętego. Jakim jednak był człowiekiem? Jaki ślad w jego duszy pozostawiły trudne relacje rodzinne? Co wielkiego drzemało w tym prostym zakonniku, że zbudował imperium medialne, a już jako młody seminarzysta planował loty w kosmos?

Tomasz P. Terlikowski, który od lat pasjonuje się postacią o. Maksymiliana Kolbego, postanowił odkryć przed czytelnikami nowe oblicze męczennika z Auschwitz. W porywającej i pełnej emocji książce wskazuje źródła jego wielkiego przywiązania do Matki Bożej, opisuje wizjonerskie zacięcie, nowatorskie podejście do mediów, a także dzieła ewangelizacji. Książka „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” to także niezwykła opowieść o wyrazistym publicyście i wielkim patriocie. Terlikowski mierzy się przy tym z zarzutami, jakie stawiane są od lat ojcu Kolbe – o antysemityzm czy przesadne eksponowanie problemu masonerii.

Zakonnik, bohater i człowiek dążący do świętości nierzadko krętymi drogami. Jaki naprawdę był o. Maksymilian Kolbe w świetle nowych dokumentów? Książka Tomasza Terlikowskiego pomaga odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.

Wydawnictwo ESPRIT zaprasza na promocję książki, która odbędzie się 27 marca 2017 r. o godz. 19.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Podczas spotkania, które poprowadzi o. Jan M. Szewek OFMConv, rzecznik prasowy prowincji, będzie można zakupić książkę „Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika” w specjalnej cenie i uzyskać podpis autora. Zapraszamy!

za: franciszkanie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: