Przesłanie Franciszka na 32. ŚDM

22 marca 2017 | autor: Administrator

Papież Franciszek z okazji 32. Światowego Dnia Młodzieży napisał do młodych specjalne orędzie. Z tej okazji zostało nagrane także przesłanie.

Ojciec Święty przypomina w nim o minionych Światowych Dniach Młodzieży w Polsce oraz nakreśla perspektywę zbliżającego się spotkania z młodzieżą w Panamie w 2019 roku.

Zaznacza, że te spotkania i rozmowy z nimi były i są dla niego ważne. Wspomina również o synodzie biskupów, który jest zaplanowany na 2018 rok, a jego obrady skupią się właśnie wokół młodzieży.

Hasła kolejnych Światowych Dni Młodzieży są skoncentrowane na Maryi. Papież przypomina młodym, że Matka Boża jako młoda kobieta nie siedziała w domu i nie szukała kanapowego komfortu i świętego spokoju. Wręcz przeciwnie, poruszona wiarą pospieszyła z pomocą potrzebującej krewnej.

Papież, przywołując postać Maryi, chce zachęcić młodych ludzi, aby i oni – na wzór Maryi – odkryli swoje powołanie i odmieniali świat, w którym żyją. „Kościół i społeczeństwo potrzebują ciebie” – mówi Franciszek.

Papież zachęca także, aby zatroszczyć się o przyjaźń z Matką Bożą, by porozmawiać z Nią jak z własną mamą. „Zapewniam cię, że jeśli to zrobisz, nie pożałujesz tego” – kończy.

za: ekai.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: