Animacja we wspólnotach

23 marca 2017 | autor: Administrator
Animacja we wspólnotach
Z Życia Prowincji
0

Od 28 lutego do 20 marca 2017 r. przedstawiciele dwóch urzędów generalnych poprowadzili animację w Polsce i na Słowacji. 

Chodziło o coś w rodzaju wędrownej wspólnoty składającej się z fr. Jarosława WYSOCZAŃSKIEGO, sekretarza generalnego ds. animacji misyjnej (SGAM), fr. Alphonse VAZHAPPANADY, członka SGAM, fr. Joseph BLAY, delegata generalnego ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia (GPSC).
Razem odwiedzili domy formacyjne w Polsce (wyższe seminarium w Łodzi Łagiewnikach, nowicjat w Smardzewicach, wyższe seminarium w Krakowie, nowicjat w Kalwarii Pacławskiej i postulat w Gnieźnie) i na Słowacji (seminarium w Bratysławie).
Spotykając braci w domach formacyjnych chcieli ukazać im zadania i inicjatywy delegata generalnego ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, rozbudzić w nich pasję misyjną w oparciu o adhortację apostolską Evangelii gaudium i encyklikę Laudato si’ papieża Franciszka, podzielić się świadectwem o życiu i męczeństwie błogosławionych współbraci Michała TOMASZKA i Zbigniewa STRZAŁKOWSKIEGO, nadać braterski wymiar posłudze sekretarzy generalnych.
Trzej animatorzy odwiedzili również ważniejsze wspólnoty w trzech prowincjach polskich i w kustodii słowackiej.
W Niepokalanowie, Gdyni i Krakowie rozmawiali o misjach i animacji misyjnej z sekretarzami prowincjalnymi ds. misji, a w Rychwałdzie, Chęcinach i Gdańsku poznali i docenili wielkie dzieło, jakie prowincje podejmują na rzecz sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia.
Ostatnim przystankiem „wspólnoty animacyjnej” była Bratysława, gdzie odprawili Mszę niedzielną w parafii.
Na koniec udali się do Wiednia, aby wziąć lot powrotny do Rzymu.
Wypada serdecznie podziękować wszystkim ministrom prowincjalnym i gwardianom za braterskie i ciepłe przyjęcie.

FFr. Jarosław Wysoczański, sekretarz generalny SGAM

 

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: