Papież zatwierdza dekret o cudzie: ku kanonizacji dzieci z Fatimy

23 marca 2017 | autor: Administrator
Papież zatwierdza dekret o cudzie: ku kanonizacji dzieci z Fatimy
Z Życia Kościoła
0

Już wkrótce będzie można zaliczyć w poczet świętych Franciszka i Hiacyntę Marto, dwoje portugalskich dzieci zmarłych w 11. i 10. roku życia w latach 1919 i 1920, które przed stu laty miały w Fatimie objawienia Matki Bożej. Ojciec Święty zatwierdził dziś dekret Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o cudzie przypisywanym ich wstawiennictwu, przyjmując na audiencji jej prefekta kard. Angelo Amato. Beatyfikował je w 2000 r. Jan Paweł II.

Ponadto Papież Franciszek zaaprobował cud przypisywany wstawiennictwu bł. Anioła z Acri, XVIII-wiecznego włoskiego kapucyna. Zatwierdził też opowiedzenie się kardynałów i biskupów należących do wspomnianej dykasterii za kanonizacją dwóch grup męczenników. 30 z nich oddało życie za wiarę w XVII wieku w Brazylii, a trzech – w XVI wieku w Meksyku.

To tyle, gdy chodzi o planowane w najbliższym czasie kanonizacje. Pozostałe dekrety zatwierdzone przez Franciszka dotyczą kandydatów do beatyfikacji. Jest wśród nich kolejnych 39 męczenników hiszpańskich z 1936 r. oraz indyjska zakonnica Regina Maria Vittalil zamordowana w 1995 r. przez radykalnego hinduistę. Ostatnie trzy dekrety mówią o heroiczność cnót kapłana, siostry zakonnej i 23-letniej świeckiej Włoszki Danieli Zanetty z Ruchu Focolari, zmarłej w 1986 r.

 

za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: