EKWADOR wita Matkę Bożą

25 marca 2017 | autor: Administrator
EKWADOR wita Matkę Bożą
Z Życia Prowincji
0

Na lotnisku w Quito – stolicy Ekwadoru – ks. Bp Danilo Echeverria otoczony sporą grupą pracowników lotniska oraz liderów miejscowych organizacji prorodzinnych i pro-life czekał na przybycie Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej, która wędruje przez świat “Od Oceanu do Oceanu”. Ekwador jest 28 krajem, który gości Ikonę Częstochowską. Pielgrzymka w Ekwadorze rozpoczyna się 24 marca 2017 roku i ma potrwać aż do Bożego Narodzenia.

Ikona, zapakowana w specjalnie przygotowaną do transportu aluminiową skrzynię, jechała  pod opieką międzynarodowych koordynatorów peregrynacji Ewy i Lecha Kowalewskich. Cała skrzynia razem z ramą ważyła 46 kg, do tego dochodził pakunek zawierający konstrukcję feretronu.

Po opuszczeniu samolotu Matka Boża w towarzystwie ks. Biskupa Danilo Echeverria przeszła przez odprawę niezwykle szybko, a następne została zaproszona do specjalnego saloniku dla VIP-ów. Otworzono skrzynię, złożono feretron i oczom zebranych ukazała sie błyskająca złoceniami Ikona Matki Bożej Częstochowskiej, którzy nagrodzili Jej obecność gromkimi oklaskami i śpiewem.

Ksiądz biskup oficjalnie przywitał Matkę Bożą w stolicy Ekwadoru wołając zgodnie z miejscowym zwyczajem: Niech żyje Dziewica!  Następnie w imieniu Episkopatu udekorował Ją medalem powitalnym ze wstęgą w barwach ekwadorskiej flagi narodowej. Zaprosił Ją do odwiedzin w kolejnych parafiach na ziemi ekwadorskiej, która od dawna została ofiarowana Matce Bożej.

W imieniu Koalicji Od Oceanu do Oceanu przemawiała Ewa Kowalewska, dziękując za gościnność i przyjęcie Ikony z Polski.

Ks. Leon Juchniewicz, polski misjonarz, który pracuje w Ekwadorze już prawie 30 lat, podjechał pickupem, na którym umieszczono szklaną konstrukcję dla ekspozycji i bezpiecznego przewozu Ikony. Tym razem organizatorzy nazwali ten “domek” Mama-mobilem. Jest to już czwarty Life Mobil – pierwszy w Europie, drugi w Chicago, trzeci w Meksyku czwarty w Ekwadorze.

W południe Matka Boża umieszczona w Mama-mobilu odjechała do sławnej miejscowości Mitad del Mundo (Środek Ziemi), aby tam przekroczyć symboliczny równik. Tym samym rozpoczęła się pielgrzymka przez półkulę południową.

Po przejeździe między wulkanami, górską trasą przez Andy, wieczorem tego samego dnia rozpoczęła się pierwsza wizyta w Santo Domingo de los Colorados w miejscowej farze p. w. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Oświetloną Ikonę usadowiono centralnie na ołtarzu i rozpoczęło sie czuwanie przygotowane przez młodzież.

W sobotę 25 marca w święto Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zaplanowano Marsz dla Życia ulicami Santo Domingo z fary do katedry p. w. Dobrego Pasterza, gdzie miejscowy ordynariusz bp Vertram Wick będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. Spodziewany jest udział w Marszu ok. 3 tys. osób, a Matka Boża ma być otoczona konną asystą.

 

fot. br. Marek Niemkiewicz OFMConv

za: odoceanudooceanu.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: