„Giovani verso Assisi” – spotkanie przygotowawcze

5 kwietnia 2017 | autor: Administrator
„Giovani verso Assisi” – spotkanie przygotowawcze
Franciszkański świat
0

31 marca 2017 r. w międzynarodowym kolegium Seraphicum w Rzymie miało miejsce spotkanie poświęcone zbliżającemu się międzynarodowemu mityngowi „Giovani verso Assisi”, który odbędzie się w dniach 12-19 sierpnia 2018 r.

W spotkaniu wzięli udział fr. Simone TENUTI, odpowiedzialny za organizowanie mityngu, i fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF. Spotkali się oni z postnowicjuszami z Seraphicum i kilkoma wychowawcami, aby przedstawić doświadczenie mityngu i zaangażować ich w przygotowania do kolejnego poprzez uczestnictwo w jednym z zespołów organizacyjnych.
Przy innej okazji fr. Simone spotkał się z fr. Giulio CESAREO, który będzie odpowiedzialny za tematykę teologiczno-franciszkańską mityngu, i z fr. Francesco SCIALPI, odpowiedzialnym za sprawy liturgiczne. W kwestiach związanych z tzw. częścią „kreatywną” rozmawiano z fr. Jack MARDESIC, zakonnikiem australijskim, obecnie przebywającym we wspólnocie w Brukseli.
Zakonnicy z różnych krajów – oprócz zaangażowania w przygotowania – zostali poproszeni do nawiązania kontaktów z odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieżowe i powołaniowe we własnych regionach. Fr. Simone TENUTI przygotował i rozesłał do wszystkich prowincji włoskich list, zachęcając do zastanowienia się nad mityngiem w kontekście tematu najbliższego synodu biskupów w 2018 r.: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, i zapraszając współbraci do poświęcenia większej uwagi na apostolat z młodymi.

Fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF

 

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: