Krwawy początek Wielkiego Tygodnia w Egipcie

9 kwietnia 2017 | autor: Administrator
Krwawy początek Wielkiego Tygodnia w Egipcie
Z Życia Kościoła
0

Przelana krew koptyjskich chrześcijan naznaczyła obchody Wielkiego Tygodnia w Egipcie. W wyniku zamachu na kościół zginęło co najmniej 21 osób, a 69 jest rannych. 

Do wybuchu bomby umieszczonej w pakunku pod ławką doszło w koptyjskim kościele św. Jerzego w mieście Tanta, na północ od Kairu. Eksplozja miała miejsce podczas liturgii Niedzieli Palmowej. Egipskie ministerstwo zdrowia informuje, że liczba ofiar może wzrosnąć. W chwili ataku w kościele było ok. 2 tys. wiernych.

Podkreśla się, że do kolejnego ataku na chrześcijan doszło w tym kraju na trzy tygodnie przed pielgrzymką Papieża Franciszka do Egiptu.

W grudniu ub.r. w wyniku zamachu na koptyjski w centrum Kairu zginęło 29 osób, a 47 zostało rannych. Do zamachu przyznało się wówczas tzw. Państwo Islamskie. Agencje informują, że w ciągu minionych trzech lat egipscy chrześcijanie aż 40-krotnie padli ofiarą krwawych aktów terrorystycznych.

W Egipcie większość religijną stanowią muzułmanie sunnici. Chrześcijanie, w większości należący do Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, stanowią około 10 proc. ludności. Mieszkają na tym terenie od początków chrześcijaństwa.

 

za: Radio Watykańskie


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: