Krzyż misyjny dla br. Marka

26 kwietnia 2017 | autor: Administrator
Krzyż misyjny dla br. Marka
Z Życia Prowincji
0

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 r., w kościele franciszkańskim w Gdyni, br. Marek Niemkiewicz, który od paru lat pracuje w Ekwadorze, otrzymał uroczyście Krzyż Misyjny z rąk o. Prowincjała Jana Maciejowskiego. 

Br. Marek odpowiedział na głos Bożego wezwania. Wypowiedział wobec wszystkich zebranych gotowość do bycia posłanym, aby głosić Ewangelię.

Być Apostołem Chrystusa, to znaczy nieustannie spotykać Go w swoim życiu, a radością ze spotkania dzielić się z innymi. Widzialnym znakiem wyboru br. Marka jest krzyż misyjny, który otrzymał. Otaczajmy go naszą modlitwą, aby szedł i owoc przynosił, ale także sam wzrastał w wierze i miłości.

Krzyż niech mu będzie przewodnikiem po apostolskich drogach, pomocą i tarczą w trudnościach a Boże błogosławieństwo niech mu towarzyszy każdego dnia w Ekwadorze, gdzie został posłany.

 

Formuła wręczenia krzyża misyjnego:

Drogi Bracie, zanim zostaniesz posłanym, wobec całej wspólnoty, pytam Ciebie:

K: Czy chcesz iść przez życie, pokładając zawsze ufność w Bogu, który jest miłością, pogłębiać swoją wiarę, wzrastać w nadziei i miłości?

W: Chcę.

K: Czy chcesz iść tam gdzie, posyła Cię Jezus, Twój Pan i Przyjaciel, aby głosić Dobrą Nowinę swoim braciom i siostrom, których spotkasz na drogach swojego życia?

W: Chcę.

K: Czy chcesz iść drogą świętości, wspierany darami Ducha Świętego, każdego dnia pogłębiać swoją wiarę i zażyłość z Bogiem, który Cię wybrał i umiłował?

W: Chcę.

K: Czy chcesz przyjąć i z dumą nosić krzyż misyjny, znak twojej wiary i przynależności do Chrystusa?

W: Chcę.

K: Drogi Bracie, publicznie wyznałeś chęć bycia posłanym do świata, aby głosić Ewangelię i dawać świadectwo wiary, nadziei i miłości. Przyjmij teraz kapłańskie błogosławieństwo i krzyż misyjny – znak Twego posłania.

 

fot. o. Robert Twardokus OFMConv.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: