Wybory w seminarium

26 maja 2017 | autor: Administrator
Wybory w seminarium
Z Życia Prowincji
0

Już za miesiąc rozpoczniemy okres wakacyjny i zakończy się rok akademicki 2016/17. Skończy się również kadencja obecnego dziekana – szefa kleryków, dlatego dokonaliśmy wyboru jego następcy.

W środowy wieczór zebraliśmy się w auli, aby przeprowadzić kapitułę wyborczą. Po słowie wstępnym o. Rektora odśpiewaliśmy hymn do Ducha Świętego, aby pomógł nam dokonać wyboru. Aktualny dziekan przeczytał regulamin wyborów i przystąpiliśmy do głosowania. Po trzech turach głosowań wybrany został brat, który skorzystał jednak z prawa do odmowy przyjęcia tej funkcji. Zgodnie ze wspomnianym wcześniej regulaminem musieliśmy powtórzyć głosowanie, które w końcu wyłoniło nam nowego dziekana. Został nim brat Grzegorz z kursu II. Po przyjęciu wyboru i zatwierdzeniu przez o. Rektora zakończyliśmy kapitułę. Nowa kadencja rozpocznie się wraz z nowym rokiem akademickim 2017/18.

Nowo wybranemu szefowi kleryków życzymy dużo sił i błogosławieństwa, a ustępującym: dziekanowi i wicedziekanowi dziękujemy za trud ich posługi!

 

za: seminariumfranciszkanskie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: