Asyż: zespół organizacyjny międzynarodowego mityngu GVA

29 maja 2017 | autor: Administrator
Asyż: zespół organizacyjny międzynarodowego mityngu GVA
Franciszkański świat
0

W dniach 26-27 maja 2017 r. w świętym klasztorze w Asyżu po raz pierwszy spotkał się zespół powołany przez ministra generalnego fr. Marco TASCA i jego definitorium w celu przygotowania najbliższego międzynarodowego mityngu „Giovani verso Assisi”, który odbędzie się od 12 do 19 sierpnia 2018 r.

Członkami zespołu organizacyjnego zostali: fr. Simone TENUTI, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieżowe i powołaniowe FIMP, fr. Giulio CESAREO, wicesekretarz sekretariatu generalnego ds. formacji w zakonie (SGF) i wykładowca, fr. Francesco SCIALPI, wykładowca, fr. Jack MARDESIC, członek wspólnoty zakonnej w Brukseli (Belgia), fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF.
Zespół obradował 2 dni, sporządzając wstępną wersję programu mityngu i określając najważniejsze zagadnienia do rozwiązania. Postanowiono, że mityng rozpocznie się w Asyżu, a zakończy w Rzymie. Każdy otrzymał zadanie opracowania powierzonej mu tematyki, która zostanie poddana weryfikacji na najbliższym posiedzeniu zespołu, przewidzianym pod koniec tego roku.

Fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF

 

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: