Okulary na misje

15 września 2017 | autor: Administrator
Okulary na misje
Z Życia Prowincji
0

Jesienią tego roku rozpoczynamy drugą edycję akcji zatytułowanej „Podaruj mi trochę światła” mającej na celu pomoc okulistyczną dzieciom i dorosłym dotkniętym wadami wzroku.

Pierwsza edycja programu przeprowadzona była w 2004 roku. Jest to wielka szansa by prostymi metodami, również stosunkowo niskim nakładem środków, pomóc ubogim i potrzebującym w kraju, w którym od dawna poprzez naszych misjonarzy głosimy nadzieję, pokój i dobro.

Oprócz ubóstwa materialnego, dużych odległości do szkoły czy pracy podejmowanych przez dzieci, przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci w Kenii bywają także nigdy nie leczone wady wzroku. W kraju, w którym dostęp do lekarza internisty jest rzadkością, o okulistę nikt nawet nie pyta. Tymczasem wielu dzieciom można pomóc poprzez odpowiednio dobrane szkła korekcyjne.

Tegoroczny projekt ma na celu przede wszystkim pomoc okulistyczną. Apelujemy o pomoc finansową i rzeczową. Można przekazać okulary, których nie używamy, poprosić znajomych by zrobili podobnie. Zaprzyjaźnieni lekarze chcą polecieć by przebadać i leczyć dzieci w domu dziecka i szkołach prowadzonych przez naszych misjonarzy. Mamy nadzieję, że firmy optyczne także ofiarują szkła i oprawki do okularów. Potrzeba też specjalistycznych urządzeń, m.in. oftalmoskopów, czyli wzierników okulistycznych do badania dna oka, dzięki którym możne wykryć zmiany nowotworowe, zwyrodnieniowe, zapalne lub pozapalne siatkówki i naczyniówki. Dużą pomocą byłby również autorefraktometr – komputer do badania wzroku. Sprzęt może być używany.

Pieniądze z dopiskiem ”Podaruj mi trochę światła” można przekazywać na konto Sekretariatu Misyjnego:

Franciszkański Sekretariat Misyjny
ul. Ujejskiego 40
81-426 Gdynia

nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506

Wszystkim dobrodziejom Bóg zapłać!

Strona Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego www.sekretariatmisyjny.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: